Szczere serca - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySzczere sercaWOSP (szerokość: 375 / wysokość: 281)Jeszcze kilka dni temu konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po XVI finale opiewało na około 30 mln zł. Ta kwota będzie rosła przez najbliższe tygodnie. W imponującej puli część środków pochodzi od mieszkańców naszego miasta. W tym roku dołożyliśmy 14.057,22 zł. Suma w skali kraju może niewielka, ale jak na Chojnów niebagatelna. Cenna tym bardziej, że świadczy o naszej życzliwości dla akcji, zrozumieniu potrzeb i dowodzi wspaniałych chojnowskich serc i tego, że potrafimy się jednoczyć w sytuacjach, gdy gramy w dobrej sprawie!

- Kilka lat temu, na stronie WOŚP natrafiłem na ciekawe statystyki - mówi wieloletni szef chojnowskiego sztabu Sebastian Kierzkowski - Według nich, w tym okresie byliśmy trzecią miejscowością na Dolnym Śląsku pod względem wysokości zebranych pieniędzy, w przeliczeniu na jednego mieszkańca. To bardzo wymowne i świadczące o tym, że wielkość sumy jest względna.

 

WOSP (szerokość: 375 / wysokość: 281)Złotówki wrzucane do orkiestrowych puszek, to nie jedyny akcent solidarności z akcją. Podziękowania należą się także organizatorom, dzieciom i młodzieży kwestującym przez kilka godzin na ulicach miasta i gminy Chojnów oraz lokalnym artystom, którzy na scenie MDK przygotowali koncert wypełniony tańcem i śpiewem.

Liczna publika zgromadzona tego dnia w sali kinowej oklaskiwała zespół Brooklyn z Gimnazjum nr 2 i Karambol z Miejskiego Domu Kultury. W bogatym repertuarze wystąpili dobrze rokujący młodzi wokaliści - Mariola Malik, Justyna Serkies i Mariusz Jureczko, zaprezentowały się też chojnowskie teamy muzyczne - Awans Plus, Polish Fiction, Haward i debiutujący zespół „Baw się razem z nami".

Artystyczne występy przerywały licytacje, podczas których licytowano przedmioty przekazane przez Jurka Owsiaka i lokalnych przedsiębiorców. Jedną z cenniejszych pozycji była piłka nożna ufundowana przez burmistrza Chojnowa z podpisami piłkarzy Zagłębia Miedziowego. Po „zaciętej walce" trafiła do rąk pana Józefa Antosa, który tego dnia był liderem orkiestrowej licytacji - nabył kilka przedmiotów przekazując jednocześnie w ten sposób kilkaset cennych złotówek.

WOSP (szerokość: 356 / wysokość: 475)- Uważam, że to nasz obowiązek - powiedział w rozmowie z naszym redaktorem pan Józef. - Przynajmniej raz w roku powinniśmy wesprzeć szczytny cel, a WOŚP, bez wątpienia jest fenomenem, który popieram i chętnie się włączam. To przecież nie tylko pomoc chorym dzieciom, ale także wskazówka dla młodych ludzi, jaką postawę należy zachować w podobnych sytuacjach.

Na chojnowskich ulicach dominował natomiast nieoceniony dh Paweł Wróbel, który od wielu lat, jako kwestujący wolontariusz, dostarcza do sztabu najbogatsze puszki. W tym roku on sam zebrał blisko 1700 zł.

- Spędzam na mieście kilkanaście godzin - wyjaśnia druh Paweł - stąd pewnie takie wyniki. Poza tym, wielu mieszkańców Chojnowa mnie zna, zatem i ufa, a ponadto potrafię być, mówiąc kolokwialnie, namolny i przekonujący…

 

Kwota zebrana w tym roku jest o blisko 1300 zł większa niż w roku ubiegłym. Tysiące drobniaków z 78 puszek liczono ręcznie w sztabie głównym w kawiarence MDK. Ochotnikom, po kilku godzinach miedziaki dwoiły się już i troiły w oczach, dzielnie jednak trwali na stanowiskach segregując i zliczając monety. O wyższości techniki nad manufakturą przekonano się w momencie, kiedy zsumowane już pieniążki, przeliczyli maszyną liczącą pracownicy Banku Spółdzielczego. Kwota okazała się o całe 100 zł większa.

 

XVI Finał już za nami. Podobnie jak w latach poprzednich, w naszym mieście nie doszło do incydentów z naruszeniem prawa. Nad bezpieczeństwem czuwali nie tylko chojnowscy policjanci, ale i wynajęta agencja ochrony.

Sądząc po rosnącej każdego roku kwocie, nasze serca kochają rytmy „owsiakowej orkiestry" i wbrew różnym insynuacjom chcemy nieść pomoc dzieciom - w tym roku tym ze schorzeniami laryngologicznymi.

 

Organizator - Miejski Dom Kultury dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tegoroczne orkiestrowe granie: Mieszkańcom miasta i gminy Chojnów, artystom grającym podczas WOŚP, harcerzom, oraz darczyńcom, którymi w tym roku byli Burmistrz Miasta Chojnowa-Jan Serkies, Drukarnia Unifot w Chojnowie-Andrzej Bobik, Sklep Smyk w Chojnowie-Małgorzata Darmoros, Sklep sportowo-turystyczny w Chojnowie-Rudziak Jan i Zenon, Sklep Papierniczy w Chojnowie-W&J Macowicz, Sklep Radiola w Chojnowie-Stanisława Szulakowska, Sklep Odzieżowy w Chojnowie-Bogdan Więcek, Pani Izabela Wisłoka, Bar Popularny.

 

WOSP (szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

WOSP (szerokość: 356 / wysokość: 475)

 

WOSP (szerokość: 356 / wysokość: 475)

 

WOSP (szerokość: 356 / wysokość: 475)

 Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama