Dali przykład - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDali przykład 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

W tegorocznej kampanii „Sprzątanie świata", podobnie ja w latach ubiegłych uczestniczyli głównie uczniowie chojnowskich szkół.

W wyznaczonych miejscach młodzież zaopatrzona w worki i ochronne rękawice, zbierała to, czym sami zaśmieciliśmy otoczenie. A było tego sporo. Odpady wszelkiego gatunku lądowały w workach, te z kolei na miejskim wysypisku. Trafiły tu odpady m.in. z terenów wokół szkół, Parku Piastowskiego, osiedla, brzegów Skory, stawu miejskiego i chojnowskich ulic. Z naszych informacji wynika, że chojnowska młodzież zebrała tego dnia ok. tony śmieci. To dużo czy mało?

Celem akcji, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Biorąc to pod uwagę można chyba uznać, że cel został osiągnięty. Dowodzi tego wypowiedź dziewięcioletniej Klaudii:

 

- Mama zawsze zwraca nam uwagę jak wyrzucimy papierek na ulicę, ale już tego nie robimy. Jak zbieraliśmy te śmieci z klasą , to zrozumiałam co by się działo, gdyby tak każdy omijał kosze na śmieci i wyrzucał wszystko na trawę. Chyba byśmy nie mogli chodzić po chodnikach i parkach.

W akcji uczestniczy na ogół młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy. Wśród nich nie ma osób dorosłych - znak to, że w tej dziedzinie to starsi powinni brać przykład z młodszych.

 

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Dali przykład - krańcowej głupoty.2008-10-15Makowski

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama