Święto Oskara - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyŚwięto Oskara13 września chojnowska firma Oskar obchodziła swój jubileusz dziesięciolecia. Oskar to imię męskie pochodzenia germańskiego, oznaczające „tego, który otrzymał miecz". To także nazwa kojarząca się z prestiżową nagrodą. Co zatem miała na myśli 14.letnia Honorata, kiedy dziesięć lat temu zadecydowała, że firma wujka będzie nazywać się „Oskar"?

 

Jest rok 1997. Krzysztof Uziębło - rodowity chojnowianin i lokalny patriota, po 12 latach emigracji wraca w rodzinne strony. Wraca pełen nadziei i z zasobnym portfelem, zawartość którego należy rozsądnie zainwestować. Pomysłów było wtedy wiele, ale decyzja zapadła po namowach kolegów, którzy doskonale znali ówczesny rynek. Zakład produkcyjno-usługowy zajmujący się głównie obróbką metali wydawał się rozsądnym pomysłem. Jak bardzo trafionym okazało się po pewnym czasie.

- Początki nie były łatwe - wyznaje właściciel. - Trudny okres końca lat dziewięćdziesiątych - nieprzewidywalne zmiany na rynku i walka o kontrahentów - nie budziły entuzjazmu.

Dopiero kiedy w naszej gospodarce zaczęły funkcjonować pojęcia marketingu i zarządzania, sytuacja w chojnowskiej firmie zdecydowanie się zmieniła.

Firma nabrała rozpędu, zaczęła się rozwijać, pozyskiwać klientów i budować mocną pozycję. Dziś załoga liczy 25 pracowników, a firma obsługuje zakłady z terenu kilku województw.

Jubileusz był okazją do spotkania załogi i ich rodzin na okolicznościowej uroczystości, która odbyła się w klimatycznej Jubilatce. Gośćmi imprezy były m.in. władze miasta. Burmistrz Jan Serkies i przewodniczący rady Jan Skowroński na ręce właścicieli - Krzysztofa i Teresy Uziębło, złożyli gratulacje i życzenia kolejnych jubileuszy.

Państwo Uziębło natomiast, w inny niż zwykle, sposób, mogli podziękować swoim pracownikom, których uhonorowano upominkami. Wyróżniono także tych, którzy wspólnie z firmą obchodzili tego dnia jubileusz dziesięciolecia. Specjalne wyróżnienie otrzymali Marian Kozłowski i Artur Kałużny - pracownicy, którzy przez całą dekadę pracowali bez dnia zwolnienia czy chorobowego.

Firma nadal się rozwija. Nie tak dawno, na jej podwalinach powstała spółka „Metal-Cart" dystrybuująca i eksportująca gazy techniczne.

Przyszłość Oskara wydaje się zatem pomyślna. Swoje losy zwiąże z nią prawdopodobnie także 15.letni obecnie Mateusz - syn państwa Uziębło, który żywo interesuje się działalnością firmy i coraz częściej uczestniczy w rodzinnym biznesie. Przekazanie dzieciom budowanego przez lata zawodowego dorobku, to marzenie każdego rodzica.

(szerokość: 565 / wysokość: 423)

 

 

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Gratulacje2008-10-16Nowosielski

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama