Uczta melomana - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyUczta melomanaChociaż grają od wielu lat, trudno im zsynchronizować czas i wspólnie zaprezentować się szerokiej publiczności. Koncert rodziny Szemelaków był zatem prezentacją tylko trójki z sześciorga muzykujących dzieci.(szerokość: 375 / wysokość: 500)

 

24 października w Sali Edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej Małgorzata, Monika i Piotr wystąpili przed mieszkańcami Chojnowa. Dla melomanów to była niecodzienna okazja – koncertów muzyki klasyczne w naszym mieście nie mamy bowiem w nadmiarze. Utwory m.in. Telemanna,Wieniawskiego, Rachmaninoffa, Czajkowskiego na skrzypce, flet i klarnet przenosiły słuchaczy w różne epoki, miejsca, dostarczały różnych wrażeń.

Był naturalnie bis na prośbę publiczności, gratulacje, kwiaty i podziękowania. Komentarze po koncercie sprowadzały się do jednego stwierdzenia – wspaniały występ. Szeroko dyskutowany był szczególnie jeden z utworów - requiem japońskiego kompozytora K. Fukishimy. Trudny w odbiorze, zdecydowanie odstawał od pozostałego repertuaru.

 

Tegoroczny koncert rodzeństwa, wytrawnym, chojnowskim melomanom dał okazję do dodatkowych spostrzeżeń. Rodzina Szemelaków pierwszy raz dała się poznać szerszej publiczności w 2005 r. podczas koncertu towarzyszącemu V Przeglądowi Chojnowskiej Plastyki, kilka miesięcy później wystąpili w Galerii „Synteza" Rozalii Kęsik. Koncert, po trzech latach scenicznej ciszy doskonale uwypuklił rozwój młodych muzyków.

Miłośnicy muzyki klasycznej wracali do domów usatysfakcjonowani. „Szemelak-trio" z pewnością też – pokłosiem koncertu są bowiem kolejne propozycje. Prezes Stowarzyszenia Inżynierów Techników – Włodzimierz Boczek ujęty muzyczną prezentacją już omówił szczegóły koncertu dla członków swojego stowarzyszenia. Na prośbę dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Barbary Landzberg wstępnie ustalono także muzyczno-wokalny koncert kolęd, który odbędzie się prawdopodobnie w styczniu przyszłego roku. Burmistrz Chojnowa natomiast zaprosił rodzeństwo (w jak najpełniejszym składzie) do współorganizacji miejskiego święta i przygotowania kolejnego koncertu na Dni Chojnowa.

Recital rodzeństwa na skrzypce, flet poprzeczny, klarnet, waltornię i trąbkę z pewnością byłby niezwykłą prezentacją. Czy rodzinie Szemelaków uda się jednak wystąpić w pełnym składzie? Wielu chojnowian na to liczy.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
x2008-11-27muza

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama