Nie tylko dla bezrobotnych - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNie tylko dla bezrobotnych(szerokość: 190 / wysokość: 142)Od kilku dni w holu pierwszego piętra miejskiego urzędu stoi tajemnicze urządzenie.

Info kiosk, kiosk informatyczny czy info-box, to nowoczesne urządzenie, przekazane przez Ministerstwo Pracy i Gospodarki, które za pomocą specjalnego ekranu dotykowego umożliwia przeglądanie ofert pracy udostępnionych na stronach internetowych przez Urzędy Pracy z całej Polski, a także szeregu informacji o ofertach pracy za granicą. Uruchomiony w ramach programu PHARE 2002, umożliwia każdemu bezrobotnemu skorzystanie z ogólnodostępnego stanowiska komputerowego, przy napisaniu i wydrukowaniu CV i listu motywacyjnego oraz informacji o pracodawcach, wymaganych kwalifikacjach czy zasadach rekrutacji.

Na wyświetlaczu znajdziemy także link do oficjalnej strony Urzędu Miejskiego.

Obsługa jest prosta i intuicyjna. Oprogramowanie jest tak zaprojektowane, aby umożliwić bezproblemowe dotarcie do informacji nawet osobom nie mającym na co dzień do czynienia z komputerem i mogącym mieć
z tego powodu naturalne opory przed posługiwaniem się nowymi technologiami. W razie problemów zawsze można poprosić o pomoc urzędnika.

Identyczne urządzenie zainstalowano także w chojnowskiej filii Powiatowego Urzędu Pracy.

 

 Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
bez2008-11-27sali

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama