Miejskie inwestycje - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMiejskie inwestycje 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Remont Muzeum Regionalnego przebiega według planu. Inwestycja dofinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowana jest w ramach rządowego programu operacyjnego pn. „Dziedzictwo kulturowe". Legnicka firma „Gemex" – wykonawca wyłoniony drogą przetargu - zdjął już starą dachówkę i pokrywa dach nową. Elewacja frontowa budynku przygotowana jest już do malowania. Na podobnym etapie są prace od strony lapidarium.  Przebieg robót zapowiada terminowe oddanie inwestycji – remont Zamku Piastowskiego ma być zakończony jeszcze w tym roku.

 

 

Zieleni i klombów w miejskich nigdy dość. Kilka dni temu zakończono prace przy nasadzaniu dwóch niewykorzystanych dotąd terenów, idealnie nadających się na klomby – wysepka przy ulicach Lubińska-Przelot i przy ulicy Szpitalnej. Budowa terenów zielonych obejmowała głównie nasadzenia roślinami różnego gatunku według ustalonego projektu. Dziś klomby może nie wyglądają imponująco, ale już wiosną, kiedy rośliny nieco się rozrosną miejsca te z pewnością będą wyglądały efektownie.(szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

W wyniku interwencji służb miejskich Dolnośląski Zarząd Melioracji Urządzeń Wodnych w Legnicy, jako właściciel rzeki, dokonał konserwacji i udrożnienia kanału koryta rzeki Skory na wysokości Parku Śródmiejskiego do ul. Złotoryjskiej. Rzeka na tym odcinku była bardzo mocna zwężona, co stwarzało zagrożenie powodziowe, często też wody Skory podmywały okoliczne ogrody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama