Skowron i przyjaciele - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySkowron i przyjaciele(szerokość: 375 / wysokość: 562)Hip-hop według definicji to ruch kulturowy, rozpoczęty przez Afroamerykanów i Latynosów we wczesnych latach 70. XX wieku w nowojorskim Bronksie. Do świata kultury masowej zaczął przenikać na początku lat 80, a w następnej dekadzie zaczął zyskiwać popularność w innych rejonach świata.

Dotarł też do Chojnowa. Fanów tego gatunku mamy w naszym mieście wielu – tworzących, rapujących, słuchających. Na ogół jednak to środowisko „żyje" w zaciszu domostw, ewentualnie piwnicznych klubów.

Kultura hip-hopu w swoim pochodzeniu, wywodzi się przede wszystkim ze zmarginalizowanych społecznie środowisk. Stąd w treściach utworów wiele wulgaryzmów, niekonformistycznych tekstów dotyczących ogólnie przyjętych wartości i estetyki. To natomiast sprowadza tę twórczość do artystycznego podziemia.

Jarkowi Skowrońskiemu - jednemu Mc chojnowskiego andegrandu udało się jednak przekonać ludzi od kultury, że hip-hop nie musi być przesiąknięty wulgarną ekspresją, aby pozostać nadal tą samą formą twórczą. 27 listopada, scena chojnowskiego domu kultury gościła wykonawców hip-hopu z Chojnowa i okolic. Żurek z Hajem, Skowron wraz z labolem, Bloki Centrum Park, Echo Miasta czy Da-emo dali tego dnia popis własnej twórczości i rapowych umiejętności.

 

- Koncert był jednocześnie przedpremierą mojej płyty, która ukaże się na przełomie stycznia i grudnia – wyjaśnia „Skowron". – Był też próbą zainicjowania kolejnych koncertów w tych klimatach. To był rap dla naszego miasta…

 

A publiczność? Ta oczywiście dopisała. Według szacunkowych danych przez salę przewinęło się około dwustu fanów hip-hopu.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 170)eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
płyta2008-12-16lilka
Oni Nigdy Za Tym Nie Będą2008-12-10Plastek
Taaa2008-12-05eskowueroen

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama