Miejskie inwestycje - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMiejskie inwestycje(szerokość: 375 / wysokość: 281) 

Gruntowny remont sali

 

Prace w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 dobiegają końca. Sala, która od wielu lat wymagała remontu, wkrótce służyć będzie uczniom tej placówki. Firma remontowo-budowlana wymieniła już instalację elektryczną, po naprawach pęknięć w murach położyła nowe tynki. Sufit wyłożono płytami styropianowymi maskującymi płyty korytkowe stropodachu, wykonano także podłoże betonowe pod posadzkę sportową. Wymieniono też dwie pary drzwi wejściowych do sali – zamontowano drzwi aluminiowe. W czasie gdy podwykonawca będzie układał posadzkę z tworzyw sztucznych typu pulastic firma zajmie się odnawianiem pomieszczeń zaplecza.

W nowe urządzenia sportowe wyposaży salę szkoła. Remont sali finansowany jest z dwóch źródeł – budżetu miasta i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Bez nakręcania

 

Zegar na kościelnej wieży nie tak dawno odzyskał swoja dawną świetność. Odmalowano tarcze, naprawiono mechanizm. Kilka dni temu firma z Górnego Śląska zamontowała tu także urządzenie automatycznie nakręcające zegar. Poza tym, tak jak przed kilkudziesięcioma laty, zegar głośno wybija godziny. W trosce o okolicznych mieszkańców, gong sygnalizujący pełną godzinę ustawiony jest w godzinach od 6 do 22, nie będzie zatem zakłócał nocnej ciszy.

Ciekawostką jest fakt, że firma, która pieczołowicie zajęła się chojnowskim zegarem przyjechała do grodu nad Skorą prosto z Litwy, a z Chojnowa udała się na Wawel.

 

 Ciepło od słońca(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Kilka tygodni temu na dachu budynku socjalnego KS Chojnowianka zamontowano pierwsze w mieście solary. Słoneczne kolektory grzeją teraz wodę w 300l zbiorniku oszczędzając klubowy budżet i emisję zanieczyszczeń. Zestaw solarny zakupiono z miejskich środków, jest jednak szansa, że część kosztów pokryje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama