Miejskie inwestycje - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMiejskie inwestycje 

Długo oczekiwana renowacja elewacji chojnowskiego muzeum, to inwestycja, którą miasto może zaliczyć do już wykonanych. Prace przy tej inwestycji zakończono 15 grudnia.(szerokość: 375 / wysokość: 281)

- Remont zbiegł się z dwiema muzealnymi rocznicami – wyjaśnia dyrektor placówki Jerzy Janus. – stuleciem powołania muzeum i pięćdziesięcioleciem jego reaktywacji.

Dla nas to idealny prezent, zamek bowiem, w końcu wygląda tak jak na to zasługuje. Nowy dach, nowe elewacje, stylizowane na renesansowe kraty w oknach, parapety z piaskowca czy w końcu odnowiony w 2005 roku portal nad wejściem – tego ten obiekt potrzebował od wielu lat. Na tej renowacji zyskał cały Plac Zamkowy.

Władze miasta pozyskały na remont muzeum środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które sfinansowało cześć inwestycji w ramach rządowego programu operacyjnego pn. „Dziedzictwo kulturowe". Pozostałe koszty pokryto z budżetu miasta.

 

 

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Sala gimnastyczna w Gimnazjum nr 1 czeka na młodych sportowców. Ci pewnie, po powrocie z ferii zimowych mocno się zdziwią nowym wyglądem sali. Wrażenie z pewnością robi podłoga wykonana z wykładziny pulastic RDT. Świeżo malowane, jasne ściany i odświeżone szatnie dopełniają dzieła. Brakuje jeszcze tylko sprzętu sportowego, który szkoła wkrótce zamontuje i już od lutego można kuć tu kolejne sportowe talenty.

Inwestycja sfinansowana z środków przekazanych z Ministerstwa Edukacji Narodowej i budżetu miasta.

 

 

 

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

 

Wykonawca po przerwie spowodowanej niskimi temperaturami, wszedł ponownie na teren budowy miejskiej pływalni. Rozpoczęto prace przy fundamentowaniu obiektu. Obecnie przygotowywane są elementy zbrojenia, gotowe elementy montowane są w oszalowaniu fundamentów.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama