Znaczone pieski - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyZnaczone pieskiSłużby miejskie rozważają przeprowadzenie w Chojnowie akcji elektronicznego znakowania psów. Problem wałęsających się czworonogów, do których nikt oficjalnie się nie przyznaje jest nam wszystkim doskonale znany, a Gazeta wielokrotnie już podnosiła ten temat. Wszczepienie niewielkiego urządzenia pod skórę zwierzęcia zdecydowanie pomogłoby w jego identyfikacji.

Czip jest wielkości ziarenka ryżu, nie powoduje reakcji alergicznych i w żaden sposób nie przeszkadza zwierzęciu. Mikroprocesor jest wszczepiany w szyję lub między łopatki czworonoga. Zabieg jest prawie bezbolesny, a zwierzę zazwyczaj reaguje na to w taki sam sposób jak przy zwykłym zastrzyku.

Po „zaczipowaniu" właściciel otrzymuje dowód elektronicznego oznakowania psa. Dane dotyczące takiego psa i jego właściciela zostaną wprowadzone do miejskiej bazy danych. Warto też wiedzieć, że elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym wymogiem, aby podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej.

Jeżeli akcja w Chojnowie dojdzie do skutku, jej koszty pokryje samorząd. W wyznaczonym terminie i wskazanym miejscu każdy właściciel psa będzie mógł poddać swojego pupila zabiegowi wszczepienia mikroprocesora. Po terminie będzie musiał zrobić to na własny koszt.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
3X16km4vgFzG2014-03-01KI5D5MGJWB
KkQvTtSc2014-01-19sKbvC0JTHe1X

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama