Niewybuch w ogródku - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNiewybuch w ogródkuPrace w przy domowych ogródkach mogą dostarczyć emocji i jak się okazuje nie zawsze tych pozytywnych. Przekonała się o tym kilka dni temu pani Emilia Łysiak z Chojnowa. Podczas sadzenia kwiatków natrafiła na... niewybuch .Tkwił kilkanaście centymetrów pod ziemią i co ciekawe był zawinięty w... folię. Kilkunastocentymetrowy pocisk wyglądem przypominał bombę lotniczą. Pierwsza reakcja – strach, panika i natłok myśli. Gdy minął szok zawiadomiono chojnowską policję. Po przybyciu patrolu teren zabezpieczono, a okolice ulicy Kościuszki, gdzie miało miejsce to zdarzenie, było potem systematycznie kontrolowane przez patrole policji. Dzień później na miejsce wydarzenia przyjechał specjalistyczny oddział saperski. Po zabezpieczeniu i sprawdzeniu detektorem terenu na przestrzeni kilkudziesięciu metrów stwierdzono, że ten obszar jest czysty.

Według nieoficjalnych informacji, niewybuch pochodził z 1956r. W jakich okolicznościach znalazł się w tym miejscu i dlaczego był zawinięty w folię?

Odpowiedzi brak, podobnie jak na pytanie czy w Chojnowie dużo jest jeszcze tego typu „skarbów".

 pm
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
a skad te nieoficjalne informacje?2009-05-23ciekawy

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama