Tańczyć każdy może ... - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyTańczyć każdy może ...
...trochę lepiej lub trochę gorzej, czego dowodem jest organizowana od kilku lat przez Gimnazjum nr 2 impreza pod nazwą "Taneczna lista przebojów".
W konkursie tańca udział biorą poszczególne klasy gimnazjum, które same przygotowują choreografię, same dobierają kostiumy i same zdobywają sponsorów.
Efekt kilkutygodniowej pracy nad układem publiczność ogląda podczas występów finałowych na scenie Miejskiego Domu Kultury.
Widzowie - koleżanki i koledzy z klasy, nauczyciele i nierzadko rodzina, podziwiają amatorskie występy, jury ocenia i przyznaje nagrody. W tym roku w składzie sędziowskim zasiedli Mirosław Gębala - dyrektor szkoły, Andrzej Urban - wicedyrektor, Danuta Górska - nauczycielka muzyki i Katarzyna Fassa - choreograf. Przy ocenie brano m.in. zgodność ruchów, układ, stroje, makijaż i fryzury oraz ogólne wrażenie. Siedem klas, które przeszły do piątkowego finału wykazały się pomysłowością, oryginalnością i efektowną prezencją. Niemal każda grupa zaprezentowała odrębny klimat muzyczny i scenograficzny.
- Impreza ma na celu pokazanie się na zewnątrz - wyjaśnia Małgorzata Potaczała, nauczycielka chemii, opiekun samorządu szkolnego, jedna z pomysłodawczyń konkursu. - Wspólnie z panią Danuta Górską, już od sześciu lat, zajmujemy się organizacja imprezy, pragnąc pokazać uczniom i ich najbliższym, że szkoła to nie tylko nauka.

"Taneczna lista przebojów" cieszy się wśród uczniów niegasnącym zainteresowaniem. W zespołach dominują co prawda dziewczęta, ale i "płci brzydkiej" w układach nie brakuje.
Na uwagę w tegorocznym konkursie zasługuje występ Marty Nogi, która wystąpiła solo, z własnym układem choreograficznym.
Jury nagrodziło trzy najlepsze zespoły, co nie znaczy, że pozostałe występy nie zostały nie zauważone. Konkursy jednak mają to do siebie, że uczestników się klasyfikuje i nie ma "zmiłuj się".
Podium zdominowały klasy trzecie - na najniższym stanęła kl. IIIb, nieco wyżej kl. IIIf, złoty medal zdobyła kl. IIIc.
Wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i słodycze ufundowane przez przewodniczącą Rady Miejskiej Joannę Katarzynę Dziedzic.
Konkurs uświetniły występy nieco bardziej profesjonalnych już zespołów tanecznych - "Brooklyn" i "Szok" oraz wokalnej grupy "Marzenie".

Organizatorzy, uczestnicy oraz dyrekcja serdecznie dziękują pracownikom Miejskiego Domu Kultury za pomoc przy organizacji "Tanecznej listy przebojów", a także wszystkim sponsorom, bez których impreza nie byłaby tak efektowna.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama