Marszałek z wizytą w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMarszałek z wizytą w Chojnowie29 czerwca, przez kilka godzin przedpołudniowych w Chojnowie gościł wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Roman. Członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego żywo interesuje się rozwojem regionalnym stąd wizyta w grodzie nad Skorą.(szerokość: 190 / wysokość: 142)

Wicemarszałek poznał historię Chojnowa w pigułce za sprawą dyrektora muzeum Jerzego Janusa. Przegląd sal placówki i jej eksponatów szczerze zaskoczył wicemarszałka.

- Nie spodziewałem się tak różnorodnych i cennych zbiorów – powiedział G. Roman – chojnowianie mogą być dumni z dziejów miasta i świadczących o nich do dziś dowodach.

Wrażenie na gościu zrobiła też postępująca budowa miejskiej pływalni, na którą nie tak dawno Urząd Marszałkowski przyznał 3,1 mln zł dofinansowania.

O rozwijającej się przedsiębiorczości w Chojnowie, marszałek przekonał się wizytując specjalną strefę ekonomiczną i firmę Feerum, która w przeciągu kilku miesięcy postawiła na terenach strefy ogromną halę produkcyjną.

(szerokość: 190 / wysokość: 142)Oglądając barwne centrum miasta G. Roman dowiedział się o planowanej rewitalizacji w rynku i okolicznych terenach.

- Wkrótce rozpoczynamy roboty w tej części miasta polegające na przebudowie kanalizacji i wody. To inwestycja, która należy wykonać przed planowaną  rewitalizacją rynku - wyjaśniał burmistrz. – Wykonawca, wyłoniony w drodze przetargu zacznie prace w okolicach 13 lipca. Na rewitalizację miasta posiadamy już pełną dokumentację techniczną wraz z pozwoleniem na budowę, a w chwili obecnej jesteśmy na etapie opracowywania studium wykonalności, które zostanie złożone w ogłoszonym przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski naborze wniosków w priorytecie „Miasta", z nadzieją na dofinansowanie tej inwestycji.

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama