Dla Iwony - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDla Iwony (szerokość: 190 / wysokość: 253)

…Ile mam grzechów, któż to wie, a do liczenia nie mam głowy,

Wszystkie darujesz mi i tak, nie jesteś przecież drobiazgowy.

Lecz czemu mnie do niebios bram, prowadzisz drogą taką krętą

I czemu wciąż doświadczasz tak, jak gdybyś chciał uczynić świętą.

Nie chcę się skarżyć na swój los, nie proszę więcej niż dać możesz

I ciągle mam nadzieję, że, że chyba wiesz co robisz Boże?...

(Edyta Geppert – Zamiast – fragment)

 

Tę wzruszającą pieśń Edyty Geppert zadedykowano bohaterce koncertu. To był gwóźdź imprezy – wykonanie Grażyny Klucznik przejęło całą publiczność.

 

***

 

Kilka tygodni przygotowań, wiele spotkań, dziesiątki rozmów - tak przyjaciele chorej na stwardnienie rozsiane Iwony przygotowywali się do wielkiego finału – koncertu charytatywnego.

- Iwona choruje od wielu lat – mówią - i często w rozmowach powtarzała, że brakuje jej pieniędzy na rehabilitację, niezbędną, konieczną, spowalniającą proces rozwoju choroby.

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

Co w takiej sytuacji robią przyjaciele? Jednoczą się, włączają piąty bieg i robią wszystko żeby pomóc. Śmiało można powiedzieć, że do ich grona dołączyły dziesiątki mieszkańców. Wszyscy, którzy kupili cegiełkę, wszyscy, którzy przyszli na koncert, ci, którzy atmosferę koncertu stworzyli i wszyscy zaangażowani w organizację, mogą mienić się przyjaciółmi Iwony Jakubowskiej. Bo czego oczekuje się od bliskich? Bezinteresownej pomocy, zainteresowania i dzielenia trosk – to wszystko dali z siebie chojnowianie wspierając akcję.

 

- Zebraliśmy dokładnie 8 tys. 240 zł. To pozwoli na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego i inne konieczne wydatki. Iwonka zyskała jednak coś więcej – świadomość, że może liczyć na wiele osób, że nie jest w chorobie sama i że ludzie są wspaniali.

 (szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)

9 października na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji wystąpili chojnowscy artyści nie pierwszy raz wspierający społeczne inicjatywy. Repertuar dwugodzinnego koncert był bardzo zróżnicowany. Od rocka po muzykę dawną, od tańca disco po akrobatykę. Był skecz kabaretowy, wokalne i taneczne występy solowe – wszystkie oklaskiwane i przyjmowane z życzliwością przez licznie zgromadzoną w MOKSiRze publiczność.

 

Kwota uzyskana ze sprzedaży biletów raduje, budujące jest także zaangażowanie chojnowian i to nie tylko tych, którzy panią Iwonę znają. W imieniu ich wszystkich życzymy stałej pogody ducha, wielu podobnych dowodów życzliwości i mocy w walce.

(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

Wszystkim zaangażowanym w różnej formie w organizację imprezy oraz sponsorom- Salon Snu „Sen 8", Restauracja Milenium K.J. Wengrzyn z Jadwisina, Up2you Moda Męska, w imieniu serdecznie podziękowania składa komitet organizacyjny:

Krystyna Czapska, Zbigniew Halikowski, Joanna Jakubowska-Kobylarz, Mirosława Spes, Danuta Iwonicka, Ewa Zawadzka, Grzegorz Fliśnik, Stanisław Horodecki, Magdalena Berezowska.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama