Skoranta i inni - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySkoranta i inni 

Nie spoczywa na laurach chór „Skoranta". Systematycznie podejmuje kolejne wyzwania artystyczne. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, chórzyści gościli w Legnicy na zaproszenie dyrektor I LO im. T. Kościuszki p. Haliny Tamioły. W auli tegoż liceum zaproszeni goście podziwiali repertuar kolęd i pastorałek.

6 stycznia natomiast, w święto Trzech Króli, tuż po mszy, w kościele pw. św apostołów Piotra i Pawła świątecznego koncertu w skupieniu wysłuchali chojnowianie.

Trzy dni później „Skoranta" dała aż dwa koncerty. Pierwszy, zupełnie wyjątkowy, odbył się w Zamienicach w tamtejszej cerkwi, a kilka godzin później w świetlicy w Rokitkach.

Styczniowe tournée „Skoranty" swój finał miało na II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Siedliskach. Ten występ jednak różnił się od pozostałych – tu nasi chórzyści zostali poddani ocenie profesjonalnego jury. Sędziowie, podobnie jak fani „Skoranty", nie mieli wątpliwości – to najlepszy chór tej edycji przeglądu. Uhonorowano go nagrodą Grand Prix.

 

Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. A gdzie stanie pierwsze trofeum „Skoranty"? Okazały puchar z pewnością znajdzie godne miejsce i liczymy, że wkrótce obok pojawią się kolejne.

 (szerokość: 190 / wysokość: 126)(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)

Nie tylko chórzyści wrócili z Siedlisk z nagrodą. Okazało się, że Chojnów zdominował przegląd, kilkakrotnie „stając na podium". Solistka naszego chóru Grażyna Klucznik wyśpiewała sobie wyróżnienie w kategorii dorosłych, wśród uczniów klas VI najwyżej oceniono Danusię Leonhardt z SP3 i Rafała Dąbrowę z SP4. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Oli Kuźniarz z SP4. Gosia Haniecka z Gimnazjum nr 2 zdobyła w swojej kategorii miejsce drugie, klasyfikując się tuż przed Rafałem Lendą i Natalią Czapską.

Za sukces należy uznać drugą nagrodę szkolnego chóru Allegro z SP4, ex aequo z chórem z legnickiej szkoły muzycznej.

 

Dumni są chórzyści, dumni są soliści, dumni sympatycy. Ale najwięcej powodów do dumy ma chyba maestro Zenon Chmielewski – gros laureatów bowiem, to jego wychowankowie.

 

 pm
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
Gratulacje2010-02-06melomanka

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama