Na zaproszenie władz - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNa zaproszenie władzTo chyba ostatnie opłatkowe spotkanie 2009. Mimo, iż Boże Narodzenie obchodziliśmy ponad miesiąc temu, na taką okoliczność nigdy nie jest za późno. (szerokość: 190 / wysokość: 142)

27 stycznia środowisko kombatantów i Sybiraków, odpowiadając na zaproszenie burmistrza, tradycyjnie świętowało w swoim gronie.

- W naszej polskiej tradycji, to święto należy do wyjątkowych – rozpoczął gospodarz spotkania burmistrz Jan Serkies. – Cieszy fakt, że każdego roku możemy wspólnie tej tradycji czynić zadość. To ważne, aby podtrzymywać relacje i jak najczęściej się spotykać.

 

- Jesteście świadkami historii, żołnierzami walczącymi o nasz spokój – dodał obecny na spotkaniu ks. Tadeusz Jurek. – Cenię sobie niezmiernie każde spotkanie z Wami.

Wzajemny szacunek i życzliwość wyrażano przy łamanym opłatku i (szerokość: 190 / wysokość: 142)wypowiadanych, szczerych życzeniach.

 

Środowisko kombatantów i sybiraków, to szczególna społeczność. Łączą ich bowiem wydarzenia, które dla młodszych pokoleń są odległą, często niezrozumiałą historią. Ich relacje, wspomnienia, przeżycia, towarzyszą i będą towarzyszyć im do końca. Dziś ich wspólnym marzeniem jest, aby nigdy nie zapomniano o tragedii milionów, o poświęceniu, o patriotyzmie i o NICH. Mając świadomość, że związki kombatanckie czy sybirackie należą do tych, w których członków nie przybywa, pragną jak najpełniej spędzać wspólne chwile, cieszyć się nimi i w gronie podobnych sobie świętować także te rodzinne święta.

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

Ich spotkania, to także sposobność do wyróżnienia, nagradzania i honorowania.

Tego dnia Krzyżem Czynu Zbrojnego Obrońców Kresów Wschodnich II RP odznaczono podporucznika Michała Zembalę, a dyplomem z okazji 90. rocznicy urodzin uhonorowano podporucznika Tomasza Mochnacza.

Wielkiego zaszczytu dostąpiła także nasza redakcja – redaktor naczelna Emilia Grześkowiak otrzymała Medal za Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

 

Wspólna biesiada, wspólne kolędowanie, wspólne rozmowy wypełniły kolejne godziny spotkania. Z trudem przyszło się żegnać, członkowie związków wiedzą jednak, że przed nimi wiele jeszcze podobnych spotkań…eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama