Świątecznie w muzeum - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.pl



artykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy



Świątecznie w muzeum



 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

„Szklane ozdoby choinkowe", tak jest zatytułowana, nowa wystawa przygotowana przez Muzeum Regionalne we współpracy z firmą "VITBIS" ze Złotoryi. Wernisaż odbył się 11 grudnia. Biorący w nim udział, zapoznali się z szeroką ofertą złotoryjskiej firmy, a także jej bogatą tradycją.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "VITBIS" w Złotoryi zostało założone w listopadzie 1991, w miejsce zlikwidowanej Spółdzielni Pracy Wyrobów Szklanych i Mineralnych "VITRUM". Działalność rozpoczęło w styczniu 1992 roku. Od chwili założenia, przedsiębiorstwem kieruje dr. inż Janusz Prus. Obecna na wernisażu pani viceprezes, zwróciła uwagę na czterdziestoletnią tradycję przedsiębiorstwa, potencjał technologiczny, a nade wszystko na umiejętności i doświadczenie pracowników.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

Firma ma ustaloną i rozpoznawalną markę w branży. Jest obecna na światowym rynku. Przede wszystkim specjalizuje się w ozdobach szklanych, wykonywanych według starych, tradycyjnych wzorów. Dzienna produkcja zakładu wynosi 150 000 bombek gładkich i 50 000 ozdób dekorowanych. Wyroby złotoryjskiej firmy znane są niemal na całym świecie.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

W kuluarach, przedstawiciele firmy, przybliżali licznie zgromadzonym gościom tajniki technologiczne, związane z produkcją bombek.

 Urodę ozdób choinkowych podkreślały pełne finezji, wyszukane kompozycje Zofii Kasprzak, która specjalnie na wernisaż przygotowała około trzydziestu świątecznych stroików. Większa ich część niemal natychmiast znalazła nabywców.

Wystawę uzupełniają zabytki ze zbiorów chojnowskiego muzeum oraz kilka eksponatów z kolekcji Marka Wojtczuka z Cieplic, wśród których należy wymienić: bombkę, wykonaną około 1850 roku w hucie "Józefina" i ceramiczne, szkliwione figurki do szopki z lat 1920-30, wyprodukowane w Nysie.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 



jj
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama