login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Bez powodzi - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyBez powodziUlewne deszcze, które w pierwszych dniach sierpnia spowodowały na Dolnym Śląsku ogromne straty, w Chojnowie zaznaczyły się wzrostem poziomu Skorej.

Nasza rzeka niebezpiecznie przybrała z soboty na niedzielę - z 7 na 8 sierpnia. Interwencji wymagał odcinek rzeki na wysokości ulicy Reja, gdzie podniesiono brzeg workami z piaskiem. Walcząc z czasem, przy zabezpieczeniu brzegu pomagali strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chojnowie i Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzywej oraz pracownicy interwencyjni. Wał, jak się później okazało, był bardzo potrzebny - przyjął falę kulminacyjną, zapobiegając realnemu podtopieniu okolicznych budynków.

Z informacji z Zespołu Zarządzania Kryzysowego wynika, że rzeka na terenie miasta generalnie zachowała swój nurt w korycie, w kilku tylko miejscach nieznacznie wylewając poza brzeg.

 

Władze miasta serdecznie dziękują Komendantowi i funkcjonariuszom Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chojnowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej, pracownikom Chojnowskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Urzędu Miejskiego za wsparcie działań zabezpieczających miasto przed powodzią. 

 

(szerokość: 375 / wysokość: 249)

 

 

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
dużo nie brakowało2011-07-17mała
Skorej!!!2010-09-10sz
Skorej???2010-09-06Jan Miodek
Druga strona Chojnowa2010-09-01Chojnowianin

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama