login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
WAKACJE W MIEŚCIE - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWAKACJE W MIEŚCIEWesoły tydzień z Kubą i Bubą(szerokość: 375 / wysokość: 281)

Zakończyliśmy pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych z Kubą i Bubą, bohaterami książek znanego pisarza Grzegorza Kasdepke. Dni te wypełniliśmy różnymi grami i zabawami czytelniczo-plastycznymi.

W poniedziałek z bliźniakami zwiedzaliśmy Warszawę oraz wybraliśmy się nad jezioro do wujka Włodka. Kuba i Buba wciąż się kłócą, ale żeby być w formie, gimnastykują się każdego dnia tuż po przebudzeniu. Warto brać z nich przykład. Oczywiście, jeśli chodzi o gimnastykę, a nie o kłótnie i dlatego we wtorek ćwiczyliśmy m.in. skręty w prawo i w lewo, wymachy nóg czy przysiady.

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

W czwartek powstał Nietypowy Pamiętnik, w którym można zapisać różne wydarzenia.

Mogą pojawić się w nim: zdjęcia, rysunki, kamyki, guziki, bilety do kina i wiele innych rzeczy. O tym, co to są palcynki, dowiedzieliśmy się na piątkowych zajęciach. Są to po prostu pacynki na palce. Bardzo łatwo je wykonać. Wystarczy stara rękawiczka, kolorowe nici, koraliki, małe guziki, skrawki materiałów i igła. Palcynki mogą występować w różnych rolach - mamy, taty, pani z telewizji czy koleżanki - i można się bawić nimi cały dzień.

(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Na zakończenie naszego wakacyjnego tygodnia mogliśmy obejrzeć klasykę baśni H.Ch. Andersena „Pasterka i kominiarczyk" w wykonaniu aktorów teatru „W drodze" z Lubina.

Pierwsza część wakacji z biblioteką już za nami, ale zapraszamy w sierpniu na zajęcia „Cała Polska Czyta Dzieciom". Szczegóły na naszej stronie internetowej http://biblioteka.chojnow.eu oraz w bibliotece.

 M.L.
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama