login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Niezwykłe koncerty - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNiezwykłe koncerty 

W przeddzień święta Trzech Króli, w chojnowskiej świątyni pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, chór Skoranta dał doroczny koncert kolęd i pastorałek.

Tegoroczny występ rozpoczął się jednak nietypowo. Zainaugurowała go młodzież Powiatowego Zespołu Szkół, która tuż przed koncertem zatańczyła w centrum miasta poloneza.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

Maturzyści z pochodniami w rękach, zaprezentowali mieszkańcom miasta staropolski taniec, który obecnie rozpoczyna wszystkie bale studniówkowe. Gdy cały Rynek rozbrzmiewał taktami poloneza, uczniowie odmierzali taneczny krok i wykonywali wyćwiczone figury. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych dźwięki muzyki i popisy tancerzy przyciągnęły do Rynku mieszkańców miasta. Uczniowie stworzyli niezwykłe widowisko i tym samym zrekompensowali sobie i publiczności przemoczone obuwie.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

Efektowna prezentacja, miała swój finał wewnątrz kościoła, a jednocześnie rozpoczęła świąteczne spotkanie.

Wierni słuchacze Skoranty wypełnili farę i ze skupieniem wsłuchiwali się w tradycyjne i nieco bardziej współczesne bożonarodzeniowe pieśni. Chętnie też włączali się do wspólnego kolędowania.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

Następnego dnia w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, dla mieszkańców Chojnowa wystąpił chór Madrygał Legnickiego Centrum Kultury, który wykonał kilka psalmów, kolęd i pastorałek.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 426)

 

Niezwykłe i piękne były to koncerty. Wielu mieszkańców naszego miasta skorzystało z możliwości niecodziennego kolędowania. We wnętrzach akustycznych świątyń, wspólnie z chórzystami, kościelne pieśni brzmią wyjątkowo i podniośle. Integrują także naszą niewielką społeczność, a to, naszym zdaniem, cenne doświadczenie.

 

 

fot. Andrzej Markiewicz

 

 

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama