login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Gildianka na poetyckich salonach - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyGildianka na poetyckich salonach
Chojnowscy twórcy skupieni wokół Gildii Artystów Chojnowa powoli wypływają na szerokie wody. Ich dokonania są już doceniane w Polsce. Takiego stanu rzeczy doświadcza teraz poetka – Danuta Schmeling. Jej wiersze zaintrygowały panią Marię Jabłońską z Muszyny. Jak do tego doszło?


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Otóż nasza przemiła chojnowianka wraz z panią Marią w latach pracy zawodowej były nauczycielkami w jednej ze szkół w Krynicy Zdrój. Od tamtej pory utrzymują kontakt. Któregoś razu, Danusia, z potrzeby ducha, wysłała swój wiersz do pani Jabłońskiej. Poproszono o kolejne poetyckie kompozycje. Gildianka nie przeczuwała, jaka czeka na nią niespodzianka. Pani Maria Jabłońska wraz z mężem Robertem, prowadzą

w Muszynie cukiernio-kawiarnię "Szarotka". Systematycznie organizują tam wieczorki autorskie. Zapraszają wtedy artystów różnych profesji: pisarzy, prozaików, poetów, muzyków, aktorów, a plony ich pracy zdobią wnętrza "Szarotki".


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


20 września p. Jabłońscy postanowili zorganizować u siebie wieczór autorski z Danutą Schmeling. Na dodatek gościem specjalnym tego dnia była australijska autorka poczytnych powieści – Lucy Lech.


(szerokość: 640 / wysokość: 360)


To jednak nie koniec niespodzianek. Wiersze Danusi prezentowali: częstochowska poetka i pieśniarka – Aleksandra Anna Kowalska, Judyta Bednarczyk – warszawski przedstawiciel poetów i Wojciech Sikora – aktor, znany z takich seriali jak: "Barwy Szczęścia", "Przepis na życie", "Aż po sufit". Specjalnie też dla p. Danusi sfilmowano

i wyemitowano życzenia od Żory Koroliowa – nauczyciela tańca i Roberta Kochanka – eksperta trenerskiego z programu "Taniec z gwiazdami". Całość umilał znany mu(szerokość: 190 / wysokość: 317)zyk z Krynicy Zdrój – pianista Bogusław Rusnak. Frekwencja imprezy była tak ogromna, a wiersze chojnowskiej artystki tak się spodobały, że 25 września  zorganizowano drugi wieczorek z poetką.

Pamiątką tamtych wydarzeń jest zeszyt poezji Danuty Schmeling "Moje liryczne ja" wydany w Muszynie.

Poetyckie salony w Chojnowie już czekają na to wydawnictwo. Wszystkim naszym twórcom z G.A.C. należy życzyć takich niezapomnianych chwil i przeżyć.
pm
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
4QVCpq8Rj2015-11-21V2ecpUd4BocZ

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama