login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Ferie w mieście - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyFerie w mieście"Po prostu koci świat"


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


(szerokość: 640 / wysokość: 516)


Tydzień zimowego odpoczynku upłynął  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie pod hasłem "Po prostu koci świat". Młodzi czytelnicy mogli zapoznać się m.in. z historią kota, rasami kotów, ich znaczeniem w różnych kulturach.

Na naszych spotkaniach - "Ale draka, wykonaj wymarzonego kociaka", "Koty - czyli historie z pewnego podwórka", "Historia Miksa, Maksa i Meks", "Kto zagadki ładnie zgadnie, tego nuda nie dopadnie" - dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły kocie ścieżki.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Czytanie ciekawych historii o kotach zaowocowało pięknymi pracami plastycznymi i wystawą. Uczestnicy wykonali również maski karnawałowe (kocie oczywiście), które potem bardzo przydały się na kocim balu. Pod koniec naszych feryjnych zajęć, 4 lutego, spotkaliśmy się z aktorami ze Studia Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa, którzy w mądry, ale i zabawny sposób przedstawili baśń autorstwa Janiny Porazińskiej "Dwie Dorotki". To opowieść o dwóch siostrach, o Dorotce dobrej i pracowitej oraz o Dorotce złej i leniwej, a także o nagrodzie, jaką każda z nich otrzymała za swoje postępowanie.

Ferie za nami, ale biblioteka zaprasza do siebie przez cały rok.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 399)


(szerokość: 640 / wysokość: 431)


Aktywnie i artystycznie

Ferie z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji rozpoczęły się od wizyty w kręgielni. Ruch i wyśmienita zabawa z kulą wspaniale zintegrowały grupę, która postanowiła skorzystać z oferty domu kultury, na czas wolny od nauki.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Kolejny dzień zaczął się spokojniej - uczestnicy wzięli udział w zajęciach plastycznych i tworzyli papierowe gwiazdki, by nieco później "pogwiazdorzyć" na parkiecie podczas szybkiego kursu tańca.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


(szerokość: 640 / wysokość: 480)


Środę i czwartek wypełnił artystyczny świat dequpage, a gdy plecy i ręce odczuwały zmęczenie, do dalszej pracy mobilizowały je zajęcia ruchowe.

Ostatni dzień ferii z MOKSiR upłynął na malowaniu koszulek farbami do tkanin. Kolorowe wzory, wykonane własnoręcznie na osobistej koszulce, z pewnością będą miłą pamiątką.


(szerokość: 640 / wysokość: 480)M.L.; eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama