login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
,,Na fali" - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy,,Na fali"- nowy projekt fundacji ,,Smak Sukcesu"!


(szerokość: 750 / wysokość: 420)


Już po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 1 realizują projekt fundacji "Smak Sukcesu" przeprowadzany w ramach programu "Równać Szanse" przy współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Nasze nowe przedsięwzięcie nosi tytuł "Na fali". Jego koordynatorem jest p. Iwona Majerowska - nauczyciel fizyki.

Projekt ma na celu nabycie przez uczestników umiejętności planowania i organizowania działań w zespole oraz zdobywania wsparcia społecznego dla swoich koncepcji.

Pierwsze kroki skierowaliśmy więc do Pana Burmistrza i Pana Wójta w celu zaprezentowania przedstawicielom władz miasta i gminy Chojnów założeń naszego projektu oraz harmonogramu działań zaplanowanych do realizacji.


(szerokość: 750 / wysokość: 420)


Do tej pory przeprowadziliśmy już warsztaty doświadczalne z fizyki, których uczestnikami byli uczniowie Gimnazjum nr 1. Ponadto zaprezentowaliśmy naszym młodszym kolegom ze szkół podstawowych przedstawienie zatytułowane ,,Eureka", które przygotowaliśmy pod kierunkiem p. Moniki Inglot na podstawie na-pisanego przez nas scenariusza. W sposób humorystyczny przybliżyliśmy piąto- i szóstoklasistom postać Archimedesa oraz jego prawo. Choć dla niektórych z nas był to debiut aktorski, bawiliśmy się świetnie!


(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)


Wkrótce zajmiemy się także, co będzie dla nas największą frajdą, BUDOWĄ ŁODZI!, którą zwodujemy (szerokość: 190 / wysokość: 338)na Skorze podczas czerwcowego spływu kajakowego, natomiast w maju br. wybieramy się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy, podczas której zwiedzimy m. in. Centrum Nauki Kopernik!


W ramach naszego projektu ogłosiliśmy także konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, zatytułowany "Statek moich marzeń", oraz konkurs dla starszych klas na nakręcenie krótkiego filmiku z doświadczeniem fizycznym.


O naszych dalszych działaniach projektowych będziemy informować na bieżąco.Z wiosennym pozdrowieniem- uczniowie Gimnazjum nr 1!Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama