login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
W piątek początek - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyW piątek początek      Już w najbliższy weekend, 18 śmiałków, kolejny raz stanie na starcie trasy, którą pokonywać będą przez pełną dobę jeżdżąc na wyznaczonym odcinku non stop.
Kolejna edycja rekordu w jeździe rowerem górskim, jest tym razem próbą pobicia własnego wyniku.
Dwa lata temu, "grupa Sobczaka" zapisała się w Polskiej Księdze Rekordów, jako jedyna, która ustanowiła nowy rekord w 24.godzinnej jeździe na rowerach górskich non stop. Wówczas nasi bohaterowie w wyznaczonym czasie przejechali 594 km. Mimo, że nikt wcześniej, ani później niczego podobnego nie dokonał, zawodnicy nie byli do końca zadowoleni z własnego wyniku.
      W kilka miesięcy później rozpoczęli przygotowania do kolejnego wyzwania - jeździe 48.godzinnej zakończonej kolejnym wpisem do Księgi Rekordów. Wtedy pobili też pierwszy wynik, przejeżdżając w ciągu doby 626 km.
To było w ubiegłym roku. Dziś chcą udowodnić, że poprzednie wyniki, to nie jest szczyt ich możliwości.
- Przygotowania trwają już od kilku miesięcy - mówi Jerzy Sobczak. - Każdy z nas trenuje indywidualnie, pokonując około 200 km tygodniowo. Trenujemy mięśnie i psychikę.
Jeśli naszym zapaleńcom uda się przejechać w ciągu doby przynajmniej 627 km, Chojnów otrzyma od przedstawicieli Polskiej Ksiegi Rekordów certyfikat Miasta Rekordów Rowerowych.
- Chcemy przekroczyć linię mety z wynikiem 630 km. Znając ambicje moich kolegów, pozwolę sobie prorokować, że ten dystans będzie większy. Szyki może nam popsuć chyba tylko aura. Idealnie byłoby gdyby nie padało, nie wiało i nie za mocno grzało. Czy to jest możliwe? Organizatorzy zapewniają, że przygotowania w każdym kierunku będą dopracowane na szóstkę. Można więc się spodziewać, że i pogoda będzie taka jakiej się spodziewamy.

Impreza rozpocznie się w piątek o godzinie 16.30. Kibice poznają bliżej każdego zawodnika. Start punktualnie o godz. 17.00. Podobnie jak w latach poprzednich, pierwsze okrążenie przejadą w pełnym składzie, później będą się już zmieniać. Cała osiemnastka spotka się ponownie na trasie tuż przed upływem 24 godziny jazdy, aby wspólnie (miejmy nadzieję) tryumfalnie przekroczyć linię mety.

Imprezie towarzyszyć będą występy zespołów muzycznych - w piątek, mieszkańców bawić będzie zespół "Mirage", który gościł już kiedyś w naszym mieście. W sobotę, po ogłoszeniu oficjalnego wyniku dla "bohaterów dni" i chojnowian ponownie muzyka na żywo.
Organizatorzy przygotowali podest pod sceną, na którym, będzie można do woli "pohasać". Dostępne będą punkty gastronomiczne, zacienione miejsca do konsumpcji, dla dzieci przewidziano kilka zabawnych konkursów.

Serdecznie zapraszamy
Park Piastowski piątek 22.08 - sobota 23.08,
Rozpoczęcie godz.16.30.
* * *


Skład drużyny do Próby Bicia Rekordu w 24 Godzinnej Jeździe Non Stop
Chojnów 22-23.08.2003 r.


1. Bobak Andrzej
2. Blecharz Mariusz
3. Dąbek Agata
4. Dąbek Krzysztof
5. Dorożko Łukasz
6. Harmaciej Jacek
7. Jończyk Grzegorz
8. Kozioł Paweł
9. Kuczma Łukasz
10. Kuniej Przemysław
11. Lis Paweł
12. Marciniak Maciej
13. Owsianicki Edward
14. Panek Stanisław
15. Serkies Chrystian
16. Sobczak Jacek
17. Sobczak Jerzy
18. Wiktorowicz Łukasz


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama