login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Pierwszy raz w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPierwszy raz w Chojnowie      Delegacje dwóch państw – Włoch i Francji 9 maja przyjechały do Chojnowa na siedmiodniowy pobyt. Młodzież z tamtejszych szkół rolniczych przybyła na zaproszenie uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w ramach programu "Sokrates".
Wymiana uczniów to już piętnastoletnia tradycja tej placówki. Przyjmują gości i sami wyjeżdżają „podglądać" kolegów w szkole i na zajęciach praktycznych.
Pierwsze godziny pobytu gości w Chojnowie zmieniły dotychczasowe wyobrażenie o grodzie nad Skorą i państwie Piastów. Regułą już stało się też od kilkunastu lat, że przy wyjeździe Polska kojarzy się zagranicznej młodzieży z serdecznością i bogatą historią, a z młodymi Polakami łączą ich nie tylko nawiązane przyjaźnie, ale i ślubne obrączki.
Z krótkiej rozmowy, jaką „G.Ch." przeprowadziła z młodzieżą wynika, że przystąpienie Polski do Unii Europejskiej cieszy ich podobnie jak nas. Twierdzą, że (jak to się kiedyś u nas mówiło) w jedności siła i im nas więcej, tym lepiej.
Pierwszego dnia delegacje złożyły wizytę w ratuszu, skąd po krótkim spotkaniu z burmistrzem, wszyscy udali się na plac Wogezów. Klomb w centralnym miejscu placu w kilka minut zamienił się w kwieciste flagi Włoch, Francji i Polski.
Pierwsze sadzonki, wspólnie z opiekunami zagranicznych delegacji posadził burmistrz. Za kilka tygodni będziemy mogli podziwiać to barwne dzieło w bujnym rozkwicie. Wtedy też okaże się, kwiaty sadzone czyją ręką, rozkwitły najbardziej.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
ea6EiJakBak2013-09-12DgpWgS62Qx

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama