login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Telefon do PKS - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyTelefon do PKS- Czy jest szansa uruchomienia dodatkowych linii PKS na trasie Chojnów - Legnica?

- Kilka miesięcy temu, wspólnie z Radą prowadziłem rozmowy z przedstawicielami MPK Legnica dotyczące właśnie uruchomienia linii miejskiej łączącej Chojnów z Legnicą. Niestety MPK stawiało warunek dofinansowania przez miasto kursów do poziomu rentowności. Takie dofinansowanie nie jest możliwe ze względu na przepisy ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Jest jednak szansa, że PKS uruchomi dodatkowe kursy autobusowe Chojnów -Legnica. Obecnie wniosek w tej sprawie opiniuje PKS Legnica. Kolejną opinię musi wyrazić Urząd Marszałkowski. Procedura nie jest więc ani prosta, ani szybka. Musimy czekać z nadzieją, że rozstrzygnięcie będzie pozytywne dla mieszkańców naszego miasta.
Dojazd do pobliskich miejscowości jest od niedawna nieco utrudniony także przez prowadzone prace modernizacyjne trakcji PKP. Wiem, że Polskie Koleje Państwowe zorganizowały zastępczą komunikację autobusową zgodną z dotychczasowym rozkładem jazdy pociągów.
Z pewnością dodatkowe połączenia komunikacyjne z Legnicą, Złotoryją czy np. Bolesławcem są konieczne. Zapewniam, że samorząd ma na uwadze te potrzeby i monituje w każdej sprawie, angażując się w miarę możliwości i kompetencji.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama