login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Na zakończenie - Biesiada - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNa zakończenie - Biesiada
„Piękną jest rzeczą muzyka, przy niej się pieczeń z indyka snadniej przez kiszki przemyka"
-- Jan Lemański – Żurfiks


W myśl tej mądrej maksymy chojnowscy pedagodzy bawili się na II Biesiadzie Nauczycieli, która miała miejsce 19 listopada w Domu Chemika.
I mimo, że pieczeni tego dnia nie serwowano, to równie dowcipnych rymowanek było bez liku. Autorzy kilkudziesięciu tekstów piosenek do znanych melodii wykazali się trafnością satyrycznych spostrzeżeń, niezwykłym poczuciem humoru i talentem twórczym. Nie mniej talentu pokazali uczestnicy Biesiady, którzy bez tremy, pełnym głosem, robiąc fale i bujając się przy stołach (nie z nadmiaru trunku a ochoty do zabawy) ucztowali jak na biesiadników przystało.

Jak po, jak po, jak poranna prasa głosi
Dzisiaj, dzisiaj, pani prezes gości prosi
Ty decyzji nie odwlekaj
Bo w Chemiku Stasia czeka… (na melodię Zosia izbę zamiatała)- Pierwszą biesiadę zorganizowaliśmy dziesięć lat temu podczas 90.lecia ZNP – wyjaśnia prezes ZNP Stanisława Janczyn. - W tym roku obchodzimy setną rocznicę Związku i nie mogło obejść się bez biesiady. Ta impreza jest podsumowaniem całorocznych uroczystości związanych z jubileuszem.

Były też gratulacje, podziękowania i życzenia. Kilku po kilku godzinach, kiedy głosy nieco się nadwyrężyły, w ruch poszły spoczywające dotąd kończyny dolne. Tańce przy wtórze biesiadnego zespołu z Głogowa trwały do świtu. O tej porze bolały już gardła, nogi, ręce i … serce z powodu rozstania z biesiadnikami.

Emilia GrześkowiakZwiązek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Chojnowie składa serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji obchodów Jubileuszu 100- lecia ZNP oraz sponsoring, w szczególności II BIESIADY NAUCZYCIELSKIEJ następującym firmom:

- Burmistrzowi Miasta- Panu Janowi Serkiesowi
- Bankowi Spółdzielczemu w Chojnowie
- Firmie „POLERS" w Chojnowie
- Piekarni „u BORKA" Pana Zbigniewa Borkowskiego
- Browarowi Vifling w Prochowicach
- Kwiaciarni „ARKA" Państwa Wiolety i Ryszarda Szymańskich
- Panu Stanisławowi Spesowi- Chojnów
- Panom Franciszkowi i Arkadiuszowi Palczakom- Cukiernia w Chojnowie
- Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekowi" w Chojnowie
- Panu Józefowi Fischerowi- Dyrektorowi Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie
- Panu Piotrowi Socha- Chojnów
- Panu Marianowi Karaskowi- Chojnów
Słowa podziękowania kieruję do Koleżanek i Kolegów związkowców za pomoc w organizacji II BIESIADY NAUCZYCIELSKIEJ, Pani Wiesławy Majewskiej oraz uczennic Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.

Prezes Oddziału ZNP w Chojnowie


Stanisława Janczyn
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama