login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Pierwsza wystawa - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPierwsza wystawa      25 października w salach Miejskiej Biblioteki Publicznej czytelnicy mieli niecodzienną okazję obejrzenia prac plastycznych osób niepełnosprawnych i poznania ich autorów. To pierwsza wystawa artystyczna w murach nowej biblioteki. Wśród wystawionych dzieł dominowały prace Renaty Zarzecznej – 33.letniej głuchoniemej artystki, która w sztuce odnalazła sens życia i samą siebie. Pani Renata twórczością zajęła się stosunkowo późno i jak to zwykle bywa talent odkryła przypadkowo. Od kilku lat poświęca się swojej pasji pogłębiając artystyczna wiedzę i umiejętności. Ogromną radość sprawia jej malowanie, ale równie dużo przyjemności daje jej tworzenie obrazów haftem krzyżykowym. Na uwagę zasługuje fakt, że pani Renata nie tylko oddaje się twórczości artystycznej – w ubiegłym roku zdobyła złoty medal na paraolimpiadzie startując w wieloboju.

Obok dzieł Pani Renaty na wystawie zaprezentowali się także członkowie Warsztatu Terapii Zajęciowej. Oryginalne, przestrzenne obrazy, dekoracyjne butelki, ozdoby okolicznościowe i inne samodzielnie wykonane przez niepełnosprawnych podczas zajęć terapeutycznych.
Wystawa była prezentacją chojnowskich talentów i jednocześnie pretekstem do podkreślenia tegorocznego jubileuszu działalności związku niepełnosprawnych. Od 15 lat grupa osób wzajemnie się wspierających, wspólnie działających nie tylko na rzecz osób niepełnosprawnych, organizuje różnego rodzaju spotkania, wycieczki, pielgrzymki.
O aktywności związku może świadczyć liczba sympatyków i współpracowników, którzy przybyli na otwarcie wystawy w charakterze zaproszonych gości. Było mnóstwo gratulacji z okazji okrągłej rocznicy, dotychczasowych dokonań oraz wiele słów podziwu dla twórców sztuki.
Do tych gratulacji dołącza także redakcja, która od wielu lat śledzi poczynania niepełnosprawnych i rozwój ich działalności.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
rtyotuwt2017-02-24Johnd34
rtyotuwt2017-02-24Johnd790

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama