login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
MKS „ZAGŁĘBIE-INTERFERIE” w CHOJNOWIE! - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyMKS „ZAGŁĘBIE-INTERFERIE” w CHOJNOWIE!      9 listopada 2006r. z inicjatywy Pana Andrzeja Matuszewskiego (Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka") z pokazowym treningiem (w ramach promocji tej dyscypliny w naszym regionie) gościł zespół ekstraklasy piłkarek ręcznych MKS „Zagłębie-Interferie" Lubin, aktualny wicemistrz Polski. Zawodniczki, które możemy zazwyczaj oglądać w przekazach telewizyjnych TVP 3 oraz TVL 4 mogliśmy oglądać na żywo.
Pokaz, który obserwowało 300 uczniów klas V-VI miał miejsce w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4.
Nim zespół zawitał w progi SP 4 odwiedził nasze miejskie muzeum. Ekipę oprowadzał dyrektor muzeum Pan Jerzy Janus. W muzeum miało miejsce również spotkanie z gospodarzem miasta Panem Janem Serkiesem, który w imieniu władz samorządowych powitał naszych gości. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu zawodniczki i trenerzy wpisali się do księgi pamiątkowej.
Następnym punktem wizyty była Szkoła Podstawowa nr 4, gdzie w hali z niecierpliwością czekali uczniowie klas V-VI.
Piłkarki ręczne z Lubina kolejno zostały wprowadzone przez zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka" (SP 4 oraz Gimnazjum nr 1) oraz zaprezentowane zgromadzonej widowni. Dyrektor szkoły Pani Elżbieta Borysewicz w ciepłych słowach powitała gości. Następnie w pokazie wystąpił zespół taneczny „REEPLAY" prowadzony przez Panią Beatę Kornicką oraz Panią Renatę Rychlińską.
Po występie rozpoczęła się część główna wizyty tj. pokaz treningu, jaki zazwyczaj odbywają zawodniczki ekstraklasy. Komentarz do treningu prowadzony był przez Panią Bożenę Karkut oraz Pana Zbigniewa Rutkę.
Wiele zagrań zawodniczek budziło aplauz widowni. Trzeba nadmienić, że zawodniczki dały z siebie wszystko nie oszczędzając się w trakcie wykonywanych ćwiczeń. Kulminacyjnym punktem był krótki mecz. Zawodniczki z Lubina zaprosiły do swoich składów dziewczęta z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka". W „mieszanych" składach odbył się mecz pokazowy.

Po swoim blisko 1,5 godzinnym występie zawodniczki przez pół godziny rozdawały z cierpliwością autografy nowym fanom.
Pobyt zawodniczek kończył wspólny obiad.
Zespół MKS „ZAGŁĘBIE-INTERFERIE" LUBIN gościł w składzie:
bramkarki: Natalia Ćwirko; Izabela Czarna i Danuta Skompska.
Zawodniczki z pola gry:
Agnieszka Ziółkowska; Iwona Niedośpał; Karolina Semeniuk; Joanna Wodniak; Renata Jakubowska; Natalia Ciepłowska; Beata Orzeszka; Monika Gunia; Jelena Kordić; Aneta Krynicka.
Trenerzy: Bożena Karkut (I trener); Zbigniew Rutka (II trener) oraz Rafał Gąsecki (trener odnowy).
Należy nadmienić, że dla niektórych zawodniczek była to wizyta wspomnień, gdyż jako młode zawodniczki gościły wielokrotnie w Chojnowie tocząc nie zawsze zwycięskie boje z naszymi dziewczętami.
Mamy nadzieję, że wizyta piłkarek ręcznych z Lubina spopularyzuje tę dyscyplinę wśród naszej młodzieży i Chojnów wróci na sportową mapę Polski.
Będziemy prowadzić rozmowy z kierownictwem „Zagłębia" Lubin w sprawie przyjazdu piłkarzy ręcznych na podobny pokaz.A.M., Zdjęcia Tadeusz Bijak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama