login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Początek końca - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPoczątek końcaNo i się skończyło, no i się zaczęło.
Skończyły się wakacje, rozpoczął się kolejny rok szkolny. Ilu znaleźlibyśmy zadowolonych z takiego stanu rzeczy? Niewielu. Wśród nich byliby z pewnością pierwszoklasiści, którzy na swój edukacyjny etap życia czekali z niecierpliwością.

Uczniowie czas letniej kanikuły wykorzystali na wypoczynek i regenerację sił umysłowych i witalnych, a dyrekcje szkół na ten moment zaplanowały remonty w placówkach.

W Szkole Podstawowej nr 3 wycyklinowano podłogi i odmalowano cztery pomieszczenia, w Szkole Podstawowej nr 4 wyremontowano dach budynków A i B oraz odświeżono szkolne toalety.
W Gimnazjum nr 1 zakończono drugi etap wymiany stolarki okiennej, a w Gimnazjum nr 2 odbyło się malowanie klas, podłóg, korytarzy, toalet oraz płotu okalającego szkołę.

W miejskich placówkach oświatowych, tegoroczny rok szkolny rozpoczęło 1789 uczniów – w szkołach podstawowych 887 i 902w gimnazjach.
Pierwszy w swoim życiu dzwonek usłyszało 48 uczniów w SP3 i 91 uczniów w SP4.
Z danych z roku ubiegłego wynika, że do szkół poszło wówczas ponad 100 uczniów więcej. Czy oznaczałoby to kolejny niż demograficzny? Prognozy są optymistyczne. W chojnowskich przedszkolach przybywa nam maluchów, znak to, że wkrótce i w szkołach mundurkowej braci będzie więcej.

A propos mundurków. Przeprowadziliśmy sondę wśród naszych placówek, z której wynika, że najbardziej umundurowana jest na dzień 4 września Szkoła Podstawowa nr 4. Do końca września każda z placówek ma mieć już zabezpieczone uniformy dla swoich podopiecznych. Firmy krawiecki nie nadążają z realizacją zleceń stąd nie wszyscy uczniowie są jeszcze zaopatrzeni w wymagany strój. Ale już można zaobserwować niebanalne bluzy, kamizelki, koszulki, opatrzone logo szkoły i, naszym skromnym zdaniem, właściciele tychże nie mają powodów do narzekań. Mundurki są estetyczne, modne i w dobrym gatunku.

A uczniów Gimnazjum nr 2 informujemy, że wbrew powszechnie panującej opinii, klasy trzecie będą miały obowiązek noszenia mundurków – tak stanowią przepisy.

Wszystkim życzymy powodzenia i sukcesów czekając jednocześnie na doroczne imprezy kulturalne i sportowe organizowane przez szkoły oraz na informacje o osiągnięciach uczniów i ich opiekunów.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama