login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Na balu u diabetyków - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNa balu u diabetykówAndrzejki w naszym mieście obchodzone są na wiele sposobów – przy świecach w domowym zaciszu, kameralnie w niewielkim lokalu lub z rozmachem na balu. Tą z ostatnich form wybrało ponad stu mieszkańców, którzy 17 listopada bawili się na imprezie zorganizowanej przez chojnowskie stowarzyszenie diabetyków.
- Podobne spotkania organizujemy kilka razy w roku – wyjaśnia przewodnicząca stowarzyszenia Stefania Wolska. – Robimy je na wyraźną prośbę uczestników naszych zabaw. Już w trakcie jednej dopytują o następną i na kilka miesięcy przed, rezerwują miejsca.
To świadectwo profesjonalnej organizacji i wspaniałego klimatu, jaki towarzyszy tym balom. Wśród uczestników większość stanowią stali bywalcy, którzy wiedzą, że „u diabetyków" zabawy są zawsze udane.
- To nie są imprezy wyłącznie dla członków naszego stowarzyszenia – mówi St. Wolska. – Naszą intencją jest społeczna integracja i zaistnienie w chojnowskim środowisku. Poza tym chcemy pokazać innym, że człowiek chory nie musi znaczyć wyalienowany. Mimo swojego schorzenia jesteśmy ludźmi aktywnymi i pełnymi życia.
Można to było zaobserwować w trakcie balu – na sali już pierwsze dźwięki porywały wszystkich do tańca, do przygotowanych konkursów było wielu chętnych, a na zapleczu, w kuchennych oparach przez kilka godzin krzątały się organizatorki – sama przewodnicząca pani Wolska, Janina Rogal i Krystyna Wierzbicka.
Pląsano do świtu i mimo, że bal przeszedł już do historii, jeszcze pewnie nie raz powróci we wspomnieniach jego uczestników.

Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama