login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Szachy - Trzy turnieje - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzySzachy - Trzy turnieje      Trzy razy w okresie minionych dwóch tygodni spotkali się szachiści z terenu Dolnego Śląska w turniejach w Legnicy, Gaworzycach k/Głogowa oraz w Wałbrzychu.

      Dzień 3 listopada nie był dniem zbyt "wyjazdowym" ze względu na niesprzyjającą aurę i może to sprawiło, że na turniej Grand Prix Legnicy do grodu nad Kaczawą przyjechało zaledwie 17 zawodników. Z Chojnowa na turniej wyjechali renomowani (na skalę naszego miasta) "dwaj Jurkowie", czyli Jerzy Cebula i Jerzy Pudło. W doborowej stawce zawodników zajęli, w podanej kolejności: 5 i 6 miejsce. Na siedem rund uzyskali po 4 punkty różniąc się połową małego punkta.
      Pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Izbiński z Legnicy (posiadający tytuł mistrzowski) wygrywając wszystkie rundy z 7 punktami, wyprzedzając S. Stokłosę i M. Saskowskiego o 2 punkty.

      Znacznie lepsze od wspomnianych okazały się wyniki naszych zawodników w trakcie turnieju z okazji Dnia Niepodległości rozegranego 11 listopada w Gaworzycach k/Głogowa. Na turnieju zjawiło się 41 zawodników. Pierwsze miejsce z 8 punktami (w 9 rundach) zdobył Piotr Kukla, wyprzedzając o 1/2 punkta Roberta Wieczorka i Piotra Brodowskiego. Czwarta z 6 punktami była Aneta Krościel.
      Piąte miejsce zajął nasz zawodnik Jerzy Cebula zdobywając 6 punktów, wyprzedzając m.in. takie sławy jak choćby Piotr Dryja - młody mieszkaniec Przemkowa zawodnik legnickiej MIEDZI.
      Kolejni nasi zawodnicy: Jerzy Pudło (14), Dariusz Gorczyca (18), Edward Gorczyca (20), i Leopold Kuntschke (28).

      I wreszcie trzeci turniej. Mistrzostwa Wałbrzycha w Szachach Szybkich o Puchar Prezydenta Wałbrzycha. Tu też wystąpili znani (także naszej chojnowskiej widowni) szachiści: Łukasz Cyborowski, Ireneusz Łada, Bartłomiej Izbiński. W turnieju uczestniczyło 81 zawodników, w tym zawodnicy z Rosji (Mariusz Gusarow) i Armenii (Aris Panbukczijan). Miejsca Jerzego Pudło (20), Leopolda Kuntschke (25) i Jerzego Cebuli (39) okazały się mimo wszystko całkiem dobre.

Co dalej? Jak wieść z kręgów szachowych niesie, 24 bm. szachiści spotkają się w Legnicy, z kolei 4.12 też w Legnicy (turniej barbórkowy) i 7.12 w Jaworzynie Śląskiej. Zainteresowanych odsyłamy do p. Jerzego Pudło, który udzieli wszelkich informacji, w dniach zajęć w sekcji szachowej Miejskiego Domu Kultury w Chojnowie ( środy i piątki, godz. 17.00, sala klubowa) ewentualnie pod nr tel. 818-72-87.


Jerzy Józefowicz
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
heheh2003-05-08Guerilla

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama