Oldboye - Rabandzie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyOldboye - Rabandzie(szerokość: 375 / wysokość: 250)

 

24 czerwca na stadionie KS „Chojnowianki" odbył się I Turniej o Memoriał Mariana Rabandy. Organizacji imprezy podjęła się Prezes „Chojnowianki" Małgorzata Członka.

W turnieju brały udział trzy drużyny - Odra Opole, Zagłębie Lubin i drużyna gospodarzy, w której gościnnie zagrał syn Pana Mariana obecny zawodnik seniorów Marcin Rabanda.

 

 

(szerokość: 375 / wysokość: 250)

 

 

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała siostra Mariana Rabandy, Elżbieta Ditel, której towarzyszyli członkowie rodziny - synowa pana Rabandy Marta Rabanda z jego wnukiem Fabianem obecnym zawodnikiem drużyny Orzełki w chojnowskim klubie, zięć Dariusz Cichoń, wnuczka Ada i wnuk Konrad - zawodnik drużyny Młodzik KS Chojnowianka. Wśród gości byli też - Maria Kajdan Prezes OZPN Legnica i Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies.

 

 

(szerokość: 375 / wysokość: 250)

 

 

3 mecze oldboyów rozegrane na stadionie wyłoniły zwycięzcę I Turnieju o Memoriał Mariana Rabandy. Główne trofeum pojechało do Opola. Srebro zdobyli zawodnicy Zagłębia Lubin. Chojnowianie musieli zadowolić się ostatnim, medalowym jednak, miejscem.

 

Towarzyskie rozgrywki były hołdem dla znanej w naszym lokalnym środowisku piłkarskim osobie. Marian Rabanda od najmłodszych lat związany był z piłką nożną. W wieku 8 lat rozpoczął grę w chojnowskim klubie w drużynie Żaków na pozycji rozgrywającego. W wieku 18 lat grał w Kabewiaku Legnica. W trakcie służby wojskowej w latach 1969-1971 nie rozstał się z piłką nożną, nadal grał w legnickim Dziewiarzu i z tą drużyną zdobył Mistrzostwo Szkoły Podchorążych w Legnicy . Po wojsku, w latach 70 wspólnie z Wł. Wrotnym tworzyli niebezpieczny, bramkostrzelny napad w Chojnowiance. Obaj byli niskiego wzrostu lecz niezwykle szybcy i zwrotni. W Chojnowiance M. Rabanda rozegrał niezapomniany mecz 1/16 finału Pucharu Polski z Polonią Bytom. Brał również udział w Meczu Drużyny Oldboy Chojnowianki z Orłami Górskiego w Chojnowie i Oldboy Dolnego Śląska w Bolesławcu. W wieku lat 40 zakończył czynną grę piłkarską, ale nie pożegnał się z futbolem i naszym klubem. Rozpoczął pracę jako szkoleniowiec. Ważnym etapem pracy trenera były lata 90. Wtedy Chojnowianka doczekała awansu z klasy A do okręgówki i IV Ligii. Po zakończeniu pracy jako trener nadal pozostawał sympatykiem klubu i chojnowskiej piłki nożnej.

Odszedł w wieku 61 lat.

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 opr.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

TytułdataAutor
MINOWSKI - BULGARIA2012-09-01 18:10:43Ryszard Minowski
Pozdrowienia dla pilkarzy Chojnowianki.Gralem w druzynie trampkarzy ,w latach 1960-1961 ,do wyjazdu do Bulgarji.Mam zdjecia druzyny Chojnowa -lat 1955-1960. Mysle ze wtych latach gral ojciec Mariana Rabandy.

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama