3 miesiące negocjacji - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy3 miesiące negocjacji      Pozytywnym finałem zakończyły się trzymiesięczne rozmowy burmistrza Jana Serkiesa z przedstawicielami zakładów zadłużonych wobec Chojnowa.
Skromny budżet miasta w znaczący sposób uszczuplają zaległości firm niepłacących należności z tytułu podatku od użytkowanych nieruchomości.
Kilka dni temu, dzięki licznym spotkaniom i rozmowom, Gmina Miejska Chojnów powiększyła swój majątek o nieruchomości przejęte za zobowiązania podatkowe.
      Od Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego "Narzędziowiec" Sp. z o.o. przejęliśmy nieruchomości o pow. użytkowej 941 m2 położoną przy ul. W. Witosa zabudowaną budynkiem warsztatowo-szkoleniowym o pow. użytkowej ponad 740 m2.
Zasoby miasta wzbogaciły się także o ogromny teren rekreacyjno-sportowy należący do Dolnośląskich Zakładów Wyrobów Papierowych Spółka Akcyjna w Chojnowie. Stadion wraz z szatnią, staw, basen "rybaczówkę", portiernię, parking, budynek mieszkalny oraz tereny przemysłowe graniczące z terenem stadionu co stanowi ogólną powierzchnię 6,87 ha.
Kolejną nieruchomością przejętą przez miasto jest budynek produkcyjno-biurowy o pow. 1267 m2 wraz z pobliskim magazynem o pow. 741 m2, położonym przy ul. Kościuszki 26 od SPWMSM "Hosmet" w likwidacji.
Władze miasta obecnie pracują nad koncepcją wykorzystania nowo nabytego mienia.


Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

TytułdataAutor
Kto następny ?2003-04-26 00:00:00Jarek
Moim skromnym zdaniem z czego tu sie cieszyć ? Miasto,jeśli nie znajdzie kupca na te obiekty to i tak nie będzie miało pieniędzy i w przyszłorocznym budrzecie nie powinno ich liczyć. Obsrwując ta sytuację nalęży rozpaczać, że te firmy muszą oddawć swój majatek aby zapłacić zaległe podatki. Po przeczytaniu tej informacji nasuwa mi sie pytanie : Kto nastepny ?

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama