Nogi, nogi, nogi roztańczone, tańczą nogi, tańczą jak szalone... - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNogi, nogi, nogi roztańczone, tańczą nogi, tańczą jak szalone...
Słowa piosenki, którą onegdaj śpiewała Irena Kwiatkowska oddają klimat organizowanego od kilku lat przez Miejski Dom Kultury Regionalnego Przeglądu Zespołów Tanecznych "Stonoga".
Jak co roku, na scenie MDK skakało, pląsało i wirowało kilkaset nóg młodych tancerzy skupionych w szkolnych i pozaszkolnych grupach tanecznych.
Podobnie jak w innych konkursach, tak i tu poziom artystyczny formacji z edycji na edycję wzrasta. Układy choreograficzne, oprawa muzyczna czy wreszcie efektowne kostiumy, to składowe coraz mocniejszych doznań.
Publiczność na tym przeglądzie zawsze dopisuje. Miłośników tej formy rozrywki w naszym mieście jest wielu.
5 kwietnia, w sobotnie przedpołudnie, w MDK pojawiło się kilkanaście grup tanecznych z kilku dolnośląskich miejscowości. Na przeglądzie dominował Chojnów, który wystawił aż sześć zespołów. Nie bez przyczyny mówi się więc, że gród nad Skorą, to roztańczone miasto. Publiczność oklaskiwała również zespoły z Legnicy, Jawora, Grębocic i Świerzawy.
Każda z formacji pokazywała się na scenie w dwóch układach tanecznych, prezentując różne style i zróżnicowany poziom.
Jury, w którym zasiedli legnicki choreograf Krzysztof Bielak, opiekunka chojnowskich "Diabołków" Krystyna Niżałowska i przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Katarzyna Dziedzic, wyjątkowo krótko obradowało.

- Nasze opinie były zgodne - powiedział tuż przed ogłoszeniem wyników przewodniczący K. Bielak - Nagrodziliśmy pięć zespołów, które wyraźnie dominowały.
Dwa wyróżnienia przyznano zespołowi "Brooklyn" z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie i Zespołowi Tańca Nowoczesnego z Jawora. Trzecie miejsce zdobył "Rytm" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, drugie "Reeplay" z tej samej szkoły. Pierwsze miejsce, podobnie jak w roku ubiegłym, zespół działający przy Miejskim Domu Kultury "Karambol".
- Każda wygrana ogromnie nas cieszy - mówią opiekunki "Karambola" Jagoda Zderska i Grażyna Kucaj. - Naprawdę ciężko pracujemy na każdy sukces. Naszym dzieciom, po wyczerpujących próbach, bez wątpienia należą się wyrazy uznania.
Na uznanie zasługują wszyscy uczestnicy "Stonogi", którzy po wielogodzinnych przygotowaniach, dali tego dnia muzyczno-taneczny show.* * *
Organizatorzy IV Regionalnego Przeglądu Zespołów Tanecznych "Stonoga" dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy. Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce: Senatora RP Pana Mariana Lewickiego, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Chojnowie Pani Joannie Katarzynie Dziedzic oraz Andrzeja Kupczyka właściciela Piekarni w Chojnowie.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

TytułdataAutor
Suuu..per2003-04-26 00:00:00Jarek
Byłem, widziałem, bardzo mi się podobało.

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama