Europa to my - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyEuropa to my(...) Wchodzimy do Unii z bogatą historią i tradycjami. Mamy cenionych w świecie artystów i naukowców, nasza gospodarka, chociaż powoli, ale systematycznie się rozwija. Nie będziemy rezygnować ze swojej narodowości. Przeciwnie, będziemy się nią dzielić, a wymiana doświadczeń może przynieść tylko korzyści.(...)
Faktem jest, że wciąż jeszcze targają nami niepokoje.
Wszystko bowiem co nowe musi budzić niepewność. Wiele jednak przemawia za tym, że w naszym kraju sytuacja, nie tylko gospodarcza, ulegnie poprawie. Wszyscy liczymy na finansową pomoc, dzięki której nawet lokalne samorządy będą mogły realizować nierealne dotąd zadania, które poprawią sytuację bytową mieszkańców.
Cieszę się bardzo, że możemy dzisiaj gościć naszych zagranicznych przyjaciół - delegację z Niemiec i Holandii. Witam serdecznie pana Ditera Schoredera i pozostałych członków delegacji niemieckiej, którzy są związani z naszym miastem od wielu lat. Są z nami także panowie z Holandii których losy splotły się z Chojnowem w trudnych dla nas latach 80.tych. Wśród nich jest Honorowy Obywatel Miasta - pan Guus Elting. Witam gorąco Pana i gości z Holandii.
Równie serdecznie witam wszystkich Państwa i zapraszam wszystkich Państwa do uczestnictwa w naszym chojnowskim Festynie Europejskim.


Cytowany fragment pochodzi z wystąpienia burmistrza miasta Chojnowa Jana Serkiesa, który oficjalnie otworzył uroczyste obchody przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej.
Mieszkańcy grodu nad Skorą akcesję uczcili podobnie jak wielu Polaków. 1 maja w centrum miasta o godz. 17.00 rozpoczął się Festyn Europejski.
Oprawę imprezy przygotowały chojnowskie szkoły. Wzdłuż rynku na kilkudziesięciu straganach prezentowano państwa członkowskie skupiając się na ich tradycjach, kulturze i folklorze. Każda placówka miała także swój występ na scenie. Nawiązując do prezentowanych narodów, jednocześnie dzielono się artystycznym dorobkiem szkoły.

Wysłuchaliśmy także krótkich koncertów wybitnie uzdolnionych młodych chojnowian -Jagody Macewicz i Grzegorza Dowgiałło.
Premierowy pokaz zaprezentowało chojnowskie Bractwo Rycerskie.
Gwoździem programu artystycznego był koncert greckiego zespołu "Mythos", a barwnym finałem - pokaz sztucznych ogni.

Gród nad Skorą wszedł do Unii Europejskiem głośno i efektownie. Miejmy nadzieję, że równie pozytywnie odbierać będziemy nasze członkostwo w UE.Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

TytułdataAutor
PucL4G6W2014-01-19 23:12:07zCBuBsdrS
Przeczytałam całość i może ekspertem nie jetsem, ale zgadzam sie z wiekszością. Dodałabym tylko, że nie tylko ważne są makijaz, dodatki, ubranie, ale abysmy naprawde dobrze wygladali, musimy dbac o siebie od środka, o nasze zdrowie i szukać pozytywnej energii i szczęścia, a także duzo sie uśmiechać.

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama