Pierwszy raz w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPierwszy raz w Chojnowie      Delegacje dwóch państw – Włoch i Francji 9 maja przyjechały do Chojnowa na siedmiodniowy pobyt. Młodzież z tamtejszych szkół rolniczych przybyła na zaproszenie uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w ramach programu "Sokrates".
Wymiana uczniów to już piętnastoletnia tradycja tej placówki. Przyjmują gości i sami wyjeżdżają „podglądać" kolegów w szkole i na zajęciach praktycznych.
Pierwsze godziny pobytu gości w Chojnowie zmieniły dotychczasowe wyobrażenie o grodzie nad Skorą i państwie Piastów. Regułą już stało się też od kilkunastu lat, że przy wyjeździe Polska kojarzy się zagranicznej młodzieży z serdecznością i bogatą historią, a z młodymi Polakami łączą ich nie tylko nawiązane przyjaźnie, ale i ślubne obrączki.
Z krótkiej rozmowy, jaką „G.Ch." przeprowadziła z młodzieżą wynika, że przystąpienie Polski do Unii Europejskiej cieszy ich podobnie jak nas. Twierdzą, że (jak to się kiedyś u nas mówiło) w jedności siła i im nas więcej, tym lepiej.
Pierwszego dnia delegacje złożyły wizytę w ratuszu, skąd po krótkim spotkaniu z burmistrzem, wszyscy udali się na plac Wogezów. Klomb w centralnym miejscu placu w kilka minut zamienił się w kwieciste flagi Włoch, Francji i Polski.
Pierwsze sadzonki, wspólnie z opiekunami zagranicznych delegacji posadził burmistrz. Za kilka tygodni będziemy mogli podziwiać to barwne dzieło w bujnym rozkwicie. Wtedy też okaże się, kwiaty sadzone czyją ręką, rozkwitły najbardziej.


Redakcja
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

TytułdataAutor
ea6EiJakBak2013-09-12 09:00:06DgpWgS62Qx
Nie określił bym tego jako drobiazg, to pocyokarwjne zachowanie ma co najmniej kilka możliwych celf3w. Takie wpychanie się na pogrzeb wspf3łwinnych morderstwa może:1. podsycić nastroje i spowodować wybuch agresji w miejscu gdzie kamery złapią co trzeba i pokażą.2. stworzyć warunki do dokończenia pracy pana Rysia (cel wszak nie został przez niego osiągnięty).3. wymusić na rodzinie, po przez wywarci presji, cuchy pogrzeb.4. nie dopuścić by uroczystość pochowania ofiary mordu politycznego stała się okazją do zamanifestowania nastrojf3w społecznych.5. dać powf3d idiotom (nie)pożytecznym do dzielenia włosa na czworo i wybielania mordercf3w.Niezależnie od wszystkiego, jest to cyniczne i ohydne rozgrywanie tragedii dla celf3w politycznych.

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama