Świątecznie i karnawałowo - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyŚwiątecznie i karnawałowo
      Tradycją stało się już, że krótko po świętach, w okresie karnawału, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, organizuje spotkanie opłatkowe dla swoich członków i sympatyków. Nie jest to jednak typowa świąteczna biesiada. Tego dnia zainteresowani spotykają się w sali w Domu Chemika, aby po krótkiej modlitwie, życzeniach i dzieleniu się opłatkiem, do białego świtu korzystać z parkietu i dobrej muzyki. Za sprawą przystępnej ceny, rytmicznych kawałków i sprawnej organizacji chętnych z każdym rokiem przybywa.
- Nasze taneczne spotkania, to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu – mówi prezes ZERiI Jan Paryś. – To przede wszystkim integracja pokoleń. Bawimy się tu razem – młodzi, starsi i seniorzy i cieszy nas niezmiernie fakt, że chętnych do wspólnej zabawy jest coraz więcej.

***

      Zdecydowanie inną formę miało doroczne opłatkowe spotkanie nauczycieli. 8 stycznia nauczyciele chojnowskich szkół wspólnie z chojnowskimi kapłanami i władzami miasta uczestniczyli we Mszy św., potem byli gośćmi Gimnazjum nr 1. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Ks. Biskup Stefan Cichy Ordynariusz Diecezji Legnickiej.

To już tradycja. Od wielu lat, jedna z miejskich szkół w pierwszych dniach stycznia, pod patronatem parafii organizuje tego typu spotkania. Tegoroczne przygotowali uczniowie i ich opiekunowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II. Na tę okoliczność 70.osobowa grupa młodzieży zaprezentowała program artystyczny traktujący o współczesnym przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie pod kierunkiem Moniki Inglot i Anny Rozmus zaprezentowali oryginalny spektakl przeplatany kolędami, ciekawymi podkładami lektorskimi i słowem literackim.
      Honorowy gość, Biskup Stefan Cichy dziękując młodzieży za niecodzienne wrażenia życzył uczestnikom spotkania Bożego Błogosławieństwa, zdrowia, radości, pokoju i wszelkiej pomyślności oraz pięknych owoców pracy dydaktyczno-wychowawczej. Życzył także, aby ze szkół chojnowskich wychodzili ludzie, których cechować będzie głębia umysłu, siła ducha i wrażliwość serca.

Emilia Grześkowiak
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

TytułdataAutor
no to bylo........2006-02-24 00:00:00Chojnowianin001
No to bylo i sie skonczylo a co sie zaczelo dla bezrobotnych.

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama