Pani Prezes Chojnowianki - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyPani Prezes ChojnowiankiOd kilku tygodni Klub Sportowy Chojnowianka ma nowego szefa – właściwie szefową. Małgorzata Członka, wytrawny menager i zagorzały piłkarski kibic, jest pierwszą białogłową zarządzającą tym klubem.

 

Emilia Grześkowiak - Jak przyjęła pani propozycję przejęcia funkcji prezesa?

 

Małgorzata Członka - Czułam się ukontentowana. Od pewnego czasu chodziła mi po głowie myśl, aby zaangażować się w jakiś sposób w działalność klubu. Na pewno wpływ na to miała Międzyzakładowa Liga Piłki Nożnej z roku 2010, w której uczestniczyli moi pracownicy. Wspierając ich przygotowania, kibicując podczas rozgrywek, przekonałam się, że sport i związane z nim organizacyjne pochodne, to właśnie to czym chciałabym się zajmować.

Poza tym jestem rodowitą lubinianką i jako ukochana córka tatusia zostałam wychowana na boisku sportowym i w sympatii do piłki nożnej. Wyrosłam w przekonaniu, że ta dyscyplina sportu jak każda gra zespołowa uczy odpowiedzialności zbiorowej, współżycia w grupie, przedkładania interesu zbiorowego nad własny, podporządkowywania się regułom, samodyscypliny, koleżeństwa i to jest właśnie fascynujące w tym sporcie.

 

E.G. - Co zastała Pani w klubie?

 

M.Cz. - Prawie puste konto, mały bałagan organizacyjny, niepewnych zawodników i trenerów jak to będzie pod rządami kobiety oraz przychylność byłych działaczy i członków klubu. Niczemu się nie dziwię, nie oceniam, biorę się po prostu do roboty.

 

(szerokość: 375 / wysokość: 500)E.G. – Jakie zatem są pierwsze decyzje?

 

M.Cz. – Rozwiązanie drugiej drużyny. Od pewnego czasu nie można było uformować pełnego składu, zgłoszono zatem w Związku Piłki Nożnej jej likwidację. Decyzja ta pozwoliła nam na rozszerzenie składu I drużyny seniorów i unormowanie składu drużyny juniorów starszych. Dalsze działania zostały skierowane w kierunku uzupełnienia składu bramkarskiego obu drużyn. Podjęliśmy także decyzję o rozpoczęciu starań w pozyskaniu środków finansowych w konkursach ogłaszanych przez Starostwo Powiatowe w Legnicy i Miasto Chojnów.

Novum będą także specjalistyczne treningi dla bramkarzy, które odbywać się będą już od marca raz w tygodniu.

 

E.G. – Jest jakaś osobista wizja klubu?

 

M.Cz. – Nie tylko jako prezes, ale także jako sympatyk naszych zawodników chciałabym żebyśmy awansowali do IV Ligi. Zależy mi, aby klub był liczącym się w świecie sportowym, zrzeszającym zawodników Fair Play. Z pewnością zadbam, aby nasz klub był miejscem o wzorowej reputacji wychowawczej, uczącym dzieci i młodzież prozdrowotnego stylu życia, a także aby był zapleczem odkrywającym piłkarskie talenty. Marzę o tym, aby członkostwo w klubie było zaszczytem, a Chojnowianka przynosiła dumę naszemu miastu.

 

 

E.G. - Jest Pani pierwszą panią prezes. Jak się Pani odnajduje w tej roli?

 

M.Cz. – W swoją funkcję wcieliłam się z impetem. Lubię wyzwania, a przekonie, że piłka nożna jest przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn, to stereotyp, z którym z pewnością sobie poradzę. Z natury jestem twarda i wiem czego chcę. Mam nadzieję, że te cechy pomogą mi w pełnieniu tej poważnej funkcji.

 

E.G. Wspomniała Pani, że wyrosła Pani na boisku, że piłka nożna to ulubiona dyscyplina. Jest coś co interesuje Panią poza footbolem?

 

M.Cz. – Mnóstwo rzeczy. Poza moją pracą, którą też mogę zaliczyć do swoich pasji, jak każda kobieta uwielbiam modę i urodę, chętnie odkrywam tajniki kulinarne, lubię beletrystykę wpisaną w historię, a jak czas pozwala z radością wybieram się w krótkie podróże. Generalnie lubię poznawać, odkrywać, stawiać czoła wyzwaniom. Wierzę, że liczne doświadczenia pomogą w poprowadzeniu naszej Chojnowianki do sukcesu.

 

E.G. – Dziękując za rozmowę, życzymy zatem powodzenia.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
czlonla2014-01-17agata
Wspaniała prezesura :)2012-07-16Emilia
o to chodzi2011-03-10piłkarz
o co chodzi?2011-03-05tadek

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama