Ocalona uszatka - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyOcalona uszatka 

(szerokość: 375 / wysokość: 250)

 

W naturalnym środowisku trudno wypatrzyć wśród gęstwiny drzew sowę. Trudno, bo to ptak aktywny nocą, polujący głównie o świcie i zmierzchu. Znaleźć uszatkę na chodniku w centrum miasta, to zjawisko jeszcze bardziej nieprawdopodobne. Ale się zdarzyło. We wtorkowy poranek idąca do pracy mieszkanka Chojnowa natknęła się na ptaka u zbiegu ulic Kolejowej i Kusocińskiego.

 

 

Sowa pomarańczowoczerwonymi, wielkimi oczyma prosiła o pomoc. Była słaba i przestraszona. Kiedy dźwigano ją z ziemi nie stawiała oporu – (szerokość: 190 / wysokość: 126)chciała dziobać i drapać, ale nie miała sił. Niesiona za pazuchą, trafiła do ciepłego pomieszczenia.

Sprawa szybko dotarła do Jerzego Kucharskiego, który w ratowaniu ptaków ma już doświadczenie. Poza tym ma też tzw. „kontakty". Zanim historia trafiła do naszej redakcji, sowę już odbierał szef myśliborskiego przytuliska dla ptaków, obiecując najlepszą opiekę i wspaniałe warunki. Nikt nie miał wątpliwości, że w Parku Krajobrazowym w Myśliborzu uszatce, pod okiem znawców tematu i miłośników natury, będzie najlepiej.

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
W1tLyOO7cE2014-03-01C9cC72Ua
8r2erIzQ2014-01-199KrDwCdE75

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama