login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Dawny ratusz i Baszta Tkaczy - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyDawny ratusz i Baszta TkaczyNa finiszu są prace nad popularnym opracowaniem kolejnego elementu chojnowskiej historii. Tym razem Stanisław Horodecki próbuje przybliżyć losy dawnej siedziby lokalnych władz oraz zdarzenia, w których swą rolę odegrała Baszta Tkaczy.

Usytuowany w Rynku, w miejscu zajmowanym później przez fontannę, ratusz nie był może perłą architektury – powiedział nam autor opracowania, którego tytuł posłużył i nam w tej notatce – ale z pewnością ogniskował w sobie wiele ważnych dla życia mieszkańców wydarzeń. W książce starałem się zawrzeć wszystkie ważniejsze historycznie fakty dotyczące ratusza, nie zapominając też o zdarzeniach anegdotycznych, bo to one przecież często stają się „solą" publikacji. I choć budowla zakończyła swój żywot w marcu 1875 roku, to poprzez zamieszczony w wydawnictwie poczet burmistrzów omawianie chojnowskiego „magistratu" sięga aż dnia dzisiejszego.

Książka pojawi się być może jeszcze w czasie tegorocznych wakacji.

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama