login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Artystyczna dusza, oko, głos... - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyArtystyczna dusza, oko, głos...(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

 

 

Ponad 80 osób – przyjaciół, znajomych, bliskich i zainteresowanych fotografiką uczestniczyło w otwarciu wystawy Dariusza Matysa pt. „W objęciach obiektywu".

 

 

 

 

14 stycznia Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła na wernisaż fotograficznej wystawy znanego w naszym mieście artysty fotografika.(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Fotografią zajmuje się od wielu lat (czytamy w Almanachu artystyczno-kulturalnym Ziemi Chojnowskiej). Fotografuje ludzi i przyrodę stosując zarówno metody tradycyjnej jak i niekonwencjonalnej fotografii cyfrowej. Możliwości jej przetwarzania i obróbki w technice HDR (Hight Dynamic Range) otwierają przed nim nowe możliwości kreacji, co stanowi dla niego, do niedawna zdecydowanego zwolennika fotografii analogowej, duże wyzwanie. W 2002 r. zdobył dwa wyróżnienia na międzynarodowej wystawie "Gates Employee Photo Calendar" w Denver. W tym samym konkursie uzyskał wyróżnienie w 2003 r. Po raz pierwszy swoje prace pokazał na indywidualnej wystawie w Miejskim Domu Kultury w Chojnowie w 1988r. Od 1999r bierze udział w przeglądach chojnowskiej plastyki. Jest autorem opracowania cyfrowego i graficznego fotografii do czasopisma "The World of Military Diorams".(szerokość: 375 / wysokość: 281)

 

Fotosy Darka zaskakują. On sam też jest osobowością zaskakującą. Zdjęcia, to nie jedyne jego zainteresowanie. Artysta znany jest także (od 25 lat) jako muzyk. Grał w zespole Strefa Bluesa, DIAX i M-3, równocześnie prowadził scholę w Chojnowie, potem scholę" ALBA CAMPA" w Białej. Najchętniej jednak oddaje się poezji śpiewanej. Próbki jego muzycznej pasji mieli okazję posmakować uczestnicy wernisażu, otwarcie wystawy bowiem połączono z koncertem D. Matysa.

 

- Wystawa fotograficzna „ W objęciach obiektywu'' jest wystawą retrospektywną. Chciałem pokazać na niej przekrój mojej fotografii i współistnienie fotografii cyfrowej i analogowej, szkoda tylko, że z powodu ograniczenia powierzchni wystawienniczej , musiałem dokonać ostrej selekcji fotografii. Koncert natomiast, to spontaniczny pomysł na uatrakcyjnienie wernisażu i po trosze wykorzystanie okazji do „wyśpiewania się". Mam nadzieję, że nie znudziłem słuchaczy.

 (szerokość: 375 / wysokość: 281)

O tym jak bardzo występ Darka podobał się publiczności niech świadczy fakt, że koncert nie skończył się według planu. Kontynuowano go nieoficjalnie w oryginalnej formie. Do wykonawcy dołączył z gitarą jego obecny przełożony, żywo zainteresowany artystyczną działalnością swojego pracownika. Niecodzienny duet zaskoczył dając wspaniały występ.

- Obecność dyrektora naczelnego Faurecia Legnica pana Antoniego Barona, pani Krysi Mokhtari i mojego kierownika pana Roberta Rajkowskiego, z którym wspólnie mogliśmy sobie pograć po części oficjalnej, było dla mnie czymś wyjątkowym. Jak często bowiem pracodawca poświęci swój prywatny czas dla podwładnego? Jestem za ten gest niezmiernie wdzięczny.

Korzystając z okazji dziękuję serdecznie dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz jej pracownicom za nieocenioną pomoc przy organizacji wystawy, mojej żonie Jadzi, która zawsze mnie mobilizuje do pracy i jest moim najsurowszym recenzentem oraz wszystkim przybyłym. Jestem wszystkim niezmiernie wdzięczny za to, że mogłem po raz kolejny zaistnieć w moim mieście i za to, że udało nam się stworzyć tak wspaniałą atmosferę.

 

Wystawę „W objęciach obiektywu" oglądać można w „Galerii Młodych" Miejskiej Biblioteki Publicznej – gorąco zachęcamy.

 

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama