login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Twórczość sprzed i po - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyTwórczość sprzed i po(szerokość: 375 / wysokość: 499)

Wystawa, jaką do końca marca oglądać można w Muzeum Regionalnym, to prezentacja wyjątkowych prac, wyjątkowej artystki. „Malarstwo" Grażyny Wróbel z pozoru wydawać się może kolejną, prezentacją lokalnego artysty. Mylne to jednak wrażenie. Wybranych na wystawę ponad 70 prac mówi nie tylko o wrażliwej duszy chojnowianki, o jej talencie i wyobraźni.

 

Opowiada też o jej metamorfozie. Los okrutnie ją doświadczył. Poddał próbie, którą wygrała wnosząc w swoje życie nowe wartości i inny obraz świata. Doskonale oddają to jej obrazy. Pierwsze, sprzed dwudziestu lat często kreują fantastyczne wizje. Nierealne acz intrygujące przyciągają barwą i dynamiką. W osobnej sali wyeksponowano dzieła z ostatnich miesięcy, powstałe po chorobie. Fauna i flora – przepiękny świat dany nam przez Stwórcę.

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 253)(szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

- Za tym tęsknię najbardziej – wyjaśnia autorka. – Za przyrodą, przestrzenią, powietrzem…Choroba mnie ogranicza. Czy ujrzę jeszcze widoki z moich obrazów? Nie wiem, ale cieszy mnie ogromnie nadchodząca wiosna, a wraz z nią powrót słońca, barw i nadziei…

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

Na ostatnich obrazach pani Grażyny nie odnajdziemy tej tęsknoty. To raczej malowany pędzlem hołd dla piękna, którego na co dzień nie dostrzegamy. Hołd powstający sukcesywnie po kilka minut dziennie, z wdzięcznością, że można jeszcze utrzymać pędzel w dłoni, że jeszcze się chce, że udaje się dokończyć kolejny obraz.

- W ciężkich chwilach w walce z chorobą prosiłam Boga o nadzieję. Dał mi o wiele więcej. Jestem wdzięczna za każdą chwilę wśród bliskich i przed płótnem.

 

(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

To pierwsza indywidualna wystawa tej malarki, a jej wernisaż budził doznania nie tylko artystyczne. Niezwykłe wzruszenie i radość autorka dzieliła z dziesiątkami życzliwych jej osób. W tej serdecznej atmosferze nawet martwe ekspozycje nabierały życia, kolorytu, zapachu…

 

Wystawa dostępna jest jeszcze przez kilkanaście dni. W Muzeum jest także do nabycia pięknie wydany katalog najcenniejszych prac Grażyny Wróbel. Zapraszamy.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama