login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Na wschodnią nutę - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyNa wschodnią nutęRok temu chojnowianie pierwszy raz mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu Aksel z Patoki, który zaprosił do swojego świata kolęd łemkowskich, ukraińskich i słowiańskich. Był to wtedy pierwszy występ tej grupy, zawiązali się bowiem krótko przed koncertem – spontanicznie, z potrzeby serca.

Ubiegłoroczny koncert zachwycił. Były bisy, burzliwe brawa…

Wykonawcy powtórzyli sukces sprzed roku. Ich występ wsparła wokalno-instrumentalna grupa Trojada z chórem parafialnym z Zamienic.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

27 stycznia sala kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Kolędy i pastorałki polskie, łemkowskie, ukraińskie i południowych Słowian wzruszały i radowały zarówno zgromadzonych na sali wiernych greckokatolickiej parafii Narodzin św. Jana Chrzciciela z Zamienic, jak i mieszkańców Chojnowa związanych z nieco inną religią.

O szacunku dla różnych wyznań i tolerancji mówił ze sceny ksiądz Bogdan Harasim – organizator koncertu i wokalista grupy Aksel. Pełniąc dodatkowo rolę konferansjera zgrabnie wprowadzał słuchaczy w kolejne utwory tłumacząc obcojęzyczne treści i nie tylko religijne ich znaczenie.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

Koncert z pewnością zapadnie publiczności w pamięci przez najbliższych 12 miesięcy. Potem będziemy domagać się kolejnych wzruszeń.

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama