login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
3 maja w Chojnowie - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzy3 maja w ChojnowieTradycyjnie, miejskie obchody święta Konstytucji 3 Maja, zainaugurowało Społeczne Ognisko Muzyczne koncertem okolicznościowym, który odbył się 30 kwietnia w Sali Edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)(szerokość: 750 / wysokość: 562)(szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

Uczniowie Ogniska, hołdując państwowemu świętu, ku pamięci bohaterom wydarzenia sprzed 222 lat, zaprezentowali swoje zdolności muzyczne, grając przed szeroką publicznością utwory nie tylko patriotyczne. Koncert był okazją do uczczenia uchwalenia ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a jednocześnie możliwością zaprezentowania edukacyjnych dokonań przed najbliższymi.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

Główne uroczystości odbyły się 3 maja pod obeliskiem przy ul. Chmielnej. Przedstawiciele władz samorządowych – miasta i gminy, reprezentacje organizacji pozarządowych, poczty sztandarowe i mieszkańcy Chojnowa wspólnie celebrowali państwowe święto.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

- Konstytucja 3 Maja, choć przetrwała zaledwie kilka miesięcy, jest ważnym elementem naszej pamięci zbiorowej, bez której żadna wspólnota nie może istnieć! Jest wspaniałym przykładem myślenia o państwie polskim i troski o jego przyszłość – mówił m.in. w swoim wystąpieniu gospodarz miasta, Jan Serkies. - Reformatorzy 3 maja przegrali wyścig z czasem, z militarną bezsilnością i anarchią co niestety doprowadziło do kolejnego – drugiego rozbioru Polski w roku 1793, ale nie da się podważyć sensu świętowania tej historycznej próby naprawy Rzeczypospolitej.

Dzięki świętom majowym podtrzymywana jest tradycja, pamięć historyczna i mamy szczególną okazję do złożenia podziękowań naszym drogim Kombatantom za ich poświęcenie w walce o wolną ojczyznę. A poległym w obronie Polski możemy oddać cześć i honor. Z okazji dzisiejszego święta życzę Państwu i wszystkim mieszkańcom Chojnowa wzajemnej życzliwości, zdrowia, miłego świętowania i odpoczynku.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

Stąd delegacje przeszły do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, gdzie Mszę św. w intencji Ojczyzny koncelebrowali ks. Marek Osmulski i ks. Jarosław Górecki.

 

Na popołudnie tego dnia zaplanowano plenerowe atrakcje dla mieszkańców, których zaproszono na tereny KS „Chojnowianki". Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorom.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 498)

 

 

 

 

 Ze względu na niesprzyjającą aurę odwołano turniej tenisa ziemnego, do rozgrywek piłkarskich zakładów pracy zgłosiły się tylko dwie firmy - PHU Jana Kryszczuka (zwycięzcy) i Höcker (II miejsce),

 

(szerokość: 750 / wysokość: 498)

 

a na zalanym wodą parkingu miejskiego stadionu, gdzie ustawiono scenę, tylko najwytrwalsi słuchali bluesowych prezentacji chojnowskiej Fazy Blues i rockowych zespołu Syndykat z Essen.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 498)

 

Cóż, mamy nadzieję, że to „złe dobrego początki", bo w perspektywie kilka plenerowych imprez …

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

Komentarze
TytułdataAutor
6w0ATqvgOmfM2013-09-111H4buiUmT
;;Obelisk,, z Chmielnej...2013-05-19hrT.

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama