login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
W Kraju Kwitnącej Wiśni - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyW Kraju Kwitnącej Wiśni 

W piątkowe popołudnie - 28 czerwca 2013 r.- w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkaliśmy się z Państwem Teresą i Feliksem Deptą, którzy w 2010 roku przez 79 dni zwiedzali Japonię.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

W trakcie spotkania, na które przybyło bardzo wielu gości, odbył się wernisaż wystawy „Japońskie pamiątki" oraz prezentacja multimedialna „79 dni w Kraju Kwitnącej Wiśni". Ekspozycja pamiątek z tej dalekiej podróży zorganizowana została z inicjatywy Pani Elżbiety Świerczek, przyjaciółki Pani Teresy i Pana Feliksa. Na wystawie obejrzeć można m.in. japońskie lalki, naczynia do sake, wachlarze i przede wszystkim fotografie z tej prawie trzymiesięcznej wyprawy.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

Pan Feliks przedstawił dwa filmy – pierwszy opowiadający o życiu codziennym Japończyków, tak innym od naszego, oraz drugi przedstawiający jeden dzień, od świtu do zmierzchu, w wielkim Tokio.

Bardzo ciekawe spostrzeżenia oraz informacje przeniosły nas na jakiś czas do tego egzotycznego kraju. Z wielką przyjemnością słuchaliśmy wrażeń z pobytu naszych chojnowian w Japonii i kosztowaliśmy prawdziwej japońskiej zielonej herbaty.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

Kilka dni przed wernisażem, gdy okazało się,że wiadomości i pamiątek z Japonii jest bardzo dużo, postanowiliśmy zaprosić Państwa Teresę i Feliksa na jeszcze jedno spotkanie. Wystawę zakończymy więc finisażem, który odbędzie się 6 września. Wtedy też zobaczymy m.in. film o obchodach święta Matsuri. Tymczasem zapraszamy do naszej Galerii Młodych na tę ciekawą, bajecznie kolorową wystawę.

 
Agnieszka Tworzydło
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama