login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Bawimy się w Rynku - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyBawimy się w RynkuGóralska muzyka, góralski humor, góralskie konkurencje – w takich klimatach przebiegała trzecia odsłona proponowanej od tego roku imprezy pn. „Muzyka w rynku". Wraz z rozpoczęciem wakacji MOKSiR wyszedł z inicjatywą popołudniowych spotkań w centrum miasta przy muzyce. Trzecia niedziela wakacyjnego sezonu ściągnęła chyba najwięcej publiczności. A to zapewne za sprawą przede wszystkim przyjaznej aury. Pierwszy festyn odstraszał chłodem, drugi skwarem. 4 sierpnia było przyjemnie ciepło i słonecznie. Do tego muzycy „spod samiuśkich Tater".

(szerokość: 750 / wysokość: 498)

Wydaje się, że to niedzielne popołudnie goszczący w Rynku spędzili miło. „Piykno muzycka, super interaktywne szoł góralskiego satyryka BACY, czyli "uopowieści gazdowe" – tak do swoich występów namawia w Internecie Kapela Góralska „Beskid". Zdaje się, że w ich zapowiedzi nie ma przesady, bo do naszych uszu, po występach, docierały same pozytywne opinie.

(szerokość: 750 / wysokość: 498)

Muzycy dali popis, gazda bawił dowcipami, a ceniący aktywny wypoczynek mieli szansę uczestniczyć w proponowanych konkursach sprawnościowych.

********************

Kilkanaście dni później, w tym samym miejscu, kolejne muzyczne spotkanie. 15 sierpnia MOKSiR zaprosił na Święto Wojska Polskiego obchodzonego na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920. Uroczystość uświetniła lubiana w naszym środowisku Orkiestra Dęta pod batutą Piotra Koziara, która w swoim repertuarze ma nie tylko muzykę marszową, ale też standardy estradowe.

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

Dwugodzinny koncert był, w naszej ocenie, przyjemną propozycją spędzenia światecznego, pogodnego popołudnia. Dla muzyków był to trzeci występ tego dnia, nikt jednak nie odczuł ich zmęczenia – pełen profesjonalizm. W pierwszym bloku orkiestra zaprezentowała kilka wiązanek wojskowych melodii, potem raczyła słuchaczy muzyką rozrywkową kilkakrotnie uzupełnianą wokalem. To wszystko na nowej, estetycznej, mobilnej scenie.

(szerokość: 750 / wysokość: 499)

Najmłodsi, jak zawsze, korzystali z dmuchanych atrakcji, starsi relaksowali się przy muzyce i towarzyskich rozmowach. Miło, sympatycznie świątecznie …

 

********************

A 10 dni później - 25 sierpnia tłumy chojnowian słuchało wspaniałego koncertu Eleni.

(szerokość: 730 / wysokość: 486)

Kwartet złożony ze znanej wokalistki i towarzyszących jej muzyków - Kostasa Dzokasa, Aleksandra Białousego oraz Andrzeja Ellmanna, bawili publiczność przez dwie godziny greckimi rytmami, melodyjnymi utworami, piosenkami, które jak się okazało, podchwytywała zdecydowana większość słuchaczy.

 

(szerokość: 730 / wysokość: 486)

 eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama