login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Awans Chojnowianki - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyAwans Chojnowianki 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

W przedostatniej kolejce spotkań ligi okręgowej wiadomo już było kto, po co i dlaczego na szczycie tabeli. Naszą drużynę czekał wyjazd do Przemkowa. Zamet Przemków to solidna drużyna. W roli gospodarza, zawsze dyktuje swoje warunki gry. Na dodatek gdy rywalowi gra się nie układa wykorzystuje to bezlitośnie. Ten problem w pierwszej połowie dotknął właśnie Chojnowiankę. W 5 min. spotkania kontuzji doznał Gałaszkiewicz i musiał opuścić boisko Na jego miejsce wszedł Ziembowski. Fatum jednak dalej nie opuszczało naszej drużyny. W 20 min. spotkania, poważnej kontuzji kolana doznał Bartek Haniecki. W tej sytuacji, junior Iwaniak, musiał go zastąpić. Te wydarzenia sprawiły, że gra jedenastki trenera Palucha przebiegała bardzo chaotycznie. Źle wybity aut przez Chojnowiankę sprawił, że w 35 min. spotkania, gospodarze wykorzystali ten błąd i wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie meczu, białoniebiescy byli już całkowicie odmienieni. Za Iwaniaka pojawił się Balicki. W środkowej części boiska, nasze orły przejęły inicjatywę. To przyniosło efekty w 65 min. spotkania. Do remisu doprowadził Chrystian Serkies. Zamet stworzył jeszcze kilka bardzo groźnych sytuacji, jednak obrona białoniebieskich spisała się na medal. Nasz golkiper Pisarski, już więcej nie wyciągał piłki z siatki. Z trudnego boiska w Przemkowie, Chojnowianka wywiozła 1 punkcik.

 

Zamet Przemków – KS Chojnowianka Chojnów 1:1 (1:0)

 

15 czerwca (niedziela) na Stadionie Miejskim przy ul. Witosa, odbył się ostatni mecz Chojnowianki rundy rewanżowej w lidze okręgowej. Przeciwnikiem był KS Grębocice. Drużyna trenera Arkadiusza Palucha przystępowała do tej konfrontacji jako przyszły czwartoligowiec. Zadbano więc o wspaniałą oprawę tej imprezy. Obecni byli: prezes OZPN – Maria Kajdan, wiceprezes OZPN – Leszek Żmuda. Na murawę boiska, obydwie drużyny wyprowadziła najmłodsza sekcja piłkarska chojnowskiego klubu- żacy trenera Marcina Rabandy. Dwa okazałe puchary, wręczył kapitanowi Chojnowianki Piotrowi Jędrusiakowi z okazji awansu, burmistrz Jan Serkiem w imieniu mieszkańców i prezes M. Kajdan w imieniuZagłebia Miedziowego w Legnicy. A potem rozległ się gwizdek arbitra głównego. Na końcowy wynik tego spotkania z niepokojem oczekiwało kilka drużyn z dolnej części tabeli. Ba! Sami goście żeby utrzymać się w okręgówce, musieli ten pojedynek wygrać. Do przerwy wynik był bezbramkowy. W drugiej połowie meczu było już ciekawiej. Szczególnie od 68 min, kiedy to goście objęli prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym. Chojnowianka podkręciła tempo gry. Jednak – albo zabrakło szczęścia przy wykończeniu akcji (strzał w poprzeczkę) lub odgwizdane spalone oraz niecelne strzały. Pogoda też dała znać o sobie. Zaczął padać deszcz. Ostatecznie to goście z tej batalii wyszli zwycięsko.

 

KS Chojnowianka Chojnów – KS Grębocice. 1:0 (0:0)

 

Drużynie Arkadiusza Palucha oraz zarządowi,

serdecznie gratulujemy awansu do IV ligi.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 427)

 

 pm
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama