login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Wyróżnieni przez władze miasta - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyWyróżnieni przez władze miasta 

Po raz pierwszy w Chojnowie odbyła się uroczystość wręczania nagród i stypendiów dla najlepszych uczniów i sportowców szkół z terenu naszego miasta.

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

Uroczystość odbyła się 4 sierpnia w Domu Schrama, gdzie rozdano stypendia naukowe i artystyczne oraz nagrody sportowe Burmistrza Miasta Chojnowa za rok szkolny 2013/2014. Uhonorowani to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, a także wysokie miejsca w organizowanych konkursach i olimpiadach naukowych czy konkursach artystycznych. Nie zabrakło również wyróżnień w postaci nagród dla uczniów, którzy uzyskali wysokie miejsca w zawodach sportowych.

Stypendia naukowe za wyniki w nauce otrzymali:(szerokość: 375 / wysokość: 281)

1. Marta Zatwarnicka

2. Konstancja Iwańska

3. Marta Sobiechowska

4. Daria Opiela

5. Dawid Laskowski

6. Oliwia Dziurbiel

7. Aleksandra Najda

8. Kacper Zachary

9. Weronika Matwiejewa

10. Kacper Szczepanowski

11. Julia Silldorff

12. Piotr Lizak

13. Gabriela Kur

14. Izabela Wielgucka

15. Jowita Klimkiewicz

16. Klaudia Bąk

17. Katarzyna Furmanek

18. Anita Smoleń

19. Marta Piaskowy

Stypendia naukowe za osiągnięcia w nauce otrzymali:(szerokość: 375 / wysokość: 281)

1. Marta Sobiechowska

2. Dawid Laskowski

3. Michał Smoliński

Stypendium artystyczne otrzymała:

1. Dominika Pawłowska

Nagrodę sportową otrzymali:

1. Nikola Drozd

2. Anna Szewczyk

3. Kacper Wolski

4. Adrian Żytniewski

5. Martyna Radwan

6. Jakub Ostropolski

7. Alicja Gałas

8. Edwin Kolotilov

9. Karolina Ziomek

10. Przemysław Kaczmarek

11. Aleksandra Baranowska

12. Karol Rokus

13. Nikola Pawlikowska

14. Sebastian Misiąg

15. Kamil Mroczkowski

16. Łukasz Niemczyk.

 

Stypendia naukowe za wyniki w nauce przysługują uczniom klas V i VI szkół podstawowych, którzy w danym roku szkolnym uzyskali średnią ocen co najmniej 5,80 na świadectwie szkolnym, uczniom szkół gimnazjalnych, którzy w danym roku szkolnym uzyskali średnią ocen co najmniej 5,60 na świadectwie szkolnym, uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy w danym roku szkolnym uzyskali średnią ocen co najmniej 5,40 na świadectwie szkolnym.

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Stypendia naukowe za osiągnięcia w nauce przysługują uczniom klas V i VI szkół podstawowych,  gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy w danym roku szkolnym byli laureatami olimpiad i konkursów naukowych o zasięgu co najmniej wojewódzkim.

Stypendia artystyczne natomiast przysługują uczniom klas V i VI szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy  w danym roku szkolnym uzyskali indywidualnie miejsca od I do III w konkursach, przeglądach i festiwalach artystycznych o zasięgu co najmniej wojewódzkim.

Nagroda sportowa przysługuje uczniom klas V i VI szkół podstawowych, uczniom szkół gimnazjalnych i uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy w danym roku szkolnym byli finalistami międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich (do 3 miejsca) zawodów sportowych w sportach indywidualnych wynikających z cyklicznych klasyfikacji związków sportowych bądż też zakwalifikowali się do kadry reprezentacji kraju.

 

(szerokość: 640 / wysokość: 480)

 

Troska o rozwój dzieci i młodzieży wybitnie uzdolnionych jest wyrazem świadomości i poczucia odpowiedzialności za społeczeństwo przyszłości. Od właściwego rozpoznania potencjału drzemiącego w najmłodszych mieszkańcach miasta zależy, w jakiej społeczności będziemy żyć za kilkanaście lat. W dobie wielu zmian i szybkiego postępu technologicznego ludzie o wszechstronnym wykształceniu, dla których praca jest odkrywaną i pogłębianą przez lata pasją, mają szansę na osiągnięcie sukcesu i wniesienie znaczącego wkładu w rozwój społeczności lokalnej. W związku z tym szeroko rozumiane wsparcie uczniów wybitnie uzdolnionych stanowi jeden z priorytetów działania samorządu.

Dzieci i młodzież zdolna powinny mieć możliwość korzystania z odpowiednich warunków kształcenia, które pozwolą im w pełni rozwinąć zdolności – z pożytkiem dla siebie, rodziny i całego społeczeństwa. Celem nadrzędnym działań wynikających z programu jest ułatwienie uzdolnionemu dziecku drogi do osiągnięcia sukcesów w różnorodnych dziedzinach życia społecznego, naukowego, artystycznego.

 

Stypendia i nagrody uchwalone przez Radę Miejską przyznawane od tego roku, obowiązywać będą także w latach kolejnych. Każdy zatem ma szansę wpisać się w kryteria wykazując się nieprzeciętną wiedzą, talentem artystycznym lub ambicją sportową i otrzymać jedno z wyróżnień. Życzymy powodzenia.

 

.Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama