login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Rodzina 500+ rusza od kwietnia - Gazeta Chojnowska w ramach portalu E-Informator.plartykuły:

ostatnie
popularne
komentowane
regulamin
archiwum PDF
stopka redakcyjna
ogłoszenia
podgląd artykułów
podgląd komentarzyRodzina 500+ rusza od kwietniaJuż od 1 kwietnia można składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach projektu 500+.

 

Chojnowski samorząd jest przygotowany do przyjmowania wniosków od naszych mieszkańców. Składać je będzie można w urzędzie, w pokoju nr 5 (parter), w godzinach pracy jednostki.

Szacuje się, że program Rodzina 500+ dotyczyć będzie w naszym mieście ok. 600 rodzin.

 

Dla kogo świadczenie

O świadczenie może ubiegać się każda rodzina posiadająca dzieci (także rodzina zastępcza).

Miesięczny dodatek w wysokości 500 zł należy się na drugie i każde kolejne dziecko. Rodziny, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę lub 1200 zł kiedy jest w niej dziecko niepełno-sprawne, otrzymają świadczenie także na pierwsze dziecko. W tym przypadku do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o dochodach za poprzedni rok. Dotacja obowiązuje do ukończenia przez dziecko 18 roku życia.

 

Od czego zacząć?

Aby otrzymać świadczenie należy złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Miejskim (Plac Zamkowy 1). Można to zrobić osobiście, pocztą tradycyjną lub przez Internet.

Druki wniosków dostępne są w holu Urzędu na parterze.

W przypadku wniosku o świadczenie na pierwsze dziecko należy zwrócić uwagę na wymagane załączniki:

* zaświadczenie o dochodzie podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Dotyczy to każdego członka rodziny. Zaświadczenie powinno zawierać dane o wysokości dochodu, należnego podatku i składek na ubezpieczenia społeczne odliczonych od dochodu;

* Zaświadczenia o innych dochodach.

* Oświadczenie o faktycznie uzyskiwanych dochodach przez osoby podlegające przepisom o zryczałtowanym podatku dochodowym.

* Oświadczenie o dochodach z gospodarstwa rolnego.

* Zaświadczenia, oświadczenia i dokumenty pozwalające ustalić prawo do uzyskania świadczenia (np. dokumenty potwierdzające wiek dziecka, orzeczenia i wyroki sądu rodzinnego).

 

Terminy

Pierwsze wnioski będzie można składać od 1 kwietnia br. Po wydaniu decyzji  przez gminę świadczenie będzie wypłacane od 1 kwietnia do 30 września 2017 r.

Do programu "Rodzina 500+" można dołączyć w dowolnym momencie. Jeśli wniosek złożymy w ciągu pierwszych trzech miesięcy (do czerwca), otrzymamy wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym złożymy wniosek.

 

***

Świadczenie wychowawcze 500 zł nie będzie liczone do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia. Dotyczy to w szczególności świadczeń z pomocy społecznej, funduszu alimentacyjnego, świadczeń rodzinnych i dodatków mieszkaniowych.opr.eg
Napisz swój własny komentarz
Tytuł:      Autor:

serwis jest częścią portalu www.E-Informator.pl przygotowanego przez MEDIART © w systemie zarządzania treścią CMS Kursorek | Reklama